×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
25. novembris, 2013
Drukāt

Latvijai sāp
 (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Kopš 21. novembra, ceturtdienas, vakara visa valsts dzīvo līdzi lielajai traģēdijai, kad Rīgā Zolitūdes mikrorajonā iebruka lielveikala “Maxima” jumta daļa un zem gruvešu kaudzēm dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet slimnīcās ārstējas vēl daudzi, no kuriem dažu stāvoklis ir ļoti smags un par viņu dzīvībām mediķi turpina cīnīties. Vakar, kad redakcija darbu jau bija beigusi un avīze nodota tipogrāfijai, glābēji turpināja darbu. Iespējams, drupās tika atrastas vēl kāda cilvēka mirstīgās atliekas… Visiem Latvijas cilvēkiem lūst sirds, domājot par tiem bērniem, kuri zaudēja māti vai tēvu. Par tiem vecākiem, kuri zaudēja savus pieaugušos bērnus. Jūt līdzi sievām, vīriem, kuru tuvinieki bija tikai aizgājuši uz veikalu iepirkties. Bet mājās vairs nepārnāca. Un neatgriezīsies nekad… Kā teica “ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta, šiem cilvēkiem, kuri zaudējuši savus mīļos, sāpēs visu mūžu – arī tad, kad būs beigušies ziņu virsraksti par šo tēmu.

Līdzi dzīvošana citu bēdām un domas, ka traģēdijas vietā tajā brīdī varēja atrasties ikviens no mums, ir sabiedrību saliedējušas līdzcietībā un vēlmē palīdzēt, kā vien spējam – ar asiņu došanu, ar naudas ziedošanu, ar ziedu nolikšanu un svecīšu iedegšanu upuru piemiņai un lūgšanu par aizgājēju dvēselēm, un jautājumu: kā vēl varu palīdzēt? Mierinājuma vārdus cietušajiem cenšas pateikt draugi, paziņas, kolēģi, kaimiņi, kā arī psihologi un garīdznieki. Sēru dienās Latvijas kristiešu baznīcās notika dievkalpojumi un aizlūgumi, kā arī ar radio, TV un interneta mediju starpniecību mācītāji un draudzes uzrunāja visu sabiedrību.

Vienlaikus ar emocionālajām sāpēm šīs dienas ir likušas mokoši vaicāt, kā un kāpēc tas notika. Un uz to atbildes būs jāatrod policijas izmeklētājiem, celtniecības ekspertiem un citiem speciālistiem. Bet daudziem būvniecībā iesaistītajiem cilvēkiem šī traģēdija gluži vai atvērusi atklātības slūžas – interneta portālos parādās neskaitāmas atzīšanās, novērojumi un arī neskaidrie jautājumi par to, cik bezatbildīgi un nolaidīgi dažkārt pie mums notiek celtniecības darbi. Cerams, ka par šo tēmu ziņu virsraksti nebeigsies tik drīz un būvniecībā iesaistītajiem, kā arī viņu uzraudzītājiem no valsts un pašvaldību puses liks atbildīgāk izturēties pret savu darbu.

“Latvijas Avīze” izsaka visdziļāko līdzjūtību visiem traģēdijā bojāgājušo tuviniekiem.


Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. tas ir kas neiedomājami briesmīgs

Draugiem Facebook Twitter Google+