Dabā
Laika ziņas

Latvijai tuvojas dzestrs gaiss no Skandināvijas 16

Foto pixabay.com

Latvijai tuvojas dzestrs gaiss no Skandināvijas, zemākā gaisa temperatūra gaidāma naktī uz sestdienu Kurzemē, liecina pašreizējā “Global Forecast System” prognoze.

Sagaidāms, ka naktī uz ceturtdienu, 1.jūniju, gaisa temperatūra Latvijā nenoslīdēs zemāk par +4..+9 grādiem un dienā nepārsniegs +11..+15 grādu. Dienā pastiprināsies rietumu, ziemeļrietumu vējš, Vidzemē brāzmās sasniedzot 18 metru sekundē, un vietām īslaicīgi līs.
Līdzīgs laiks būs piektdien, kad vietām valsts centrālajā un austrumu daļā bez īslaicīga lietus iespējama arī krusa, mākoņu daudzums samazināsies.

Atbilstoši pašreizējai prognozei nakts uz sestdienu daudzviet būs skaidra, tādēļ gaisa temperatūra pazemināsies straujāk. Bezvēja apstākļos vietām Kurzemē gaisa temperatūra var noslīdēt līdz -1..-2 grādiem, zāles augstumā – vēl dažus grādus zemāk. Citviet valstī vējš varētu pasargāt no tik bargas salnas.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem 3.jūnija aukstuma rekords valstī ir -1,7 grādi 1975.gadā.

Iespējams, jau naktī uz svētdienu Latviju no rietumiem šķērsos siltā atmosfēras fronte, un gaisa temperatūra svētdien var pakāpties līdz +18..+23 grādiem. Ja siltā fronte kavēsies, naktī uz svētdienu galvenokārt tikai Austrumlatvijā iespējama salna zāles augstumā.

Saistītie raksti
LA.lv