×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. jūlijs, 2014
Drukāt

Latvijai tuvojas vērienīgākā Pasaules koru olimpiāde tās pastāvēšanas vēsturē

Foto: LETAFoto: LETA

No 9. līdz 19. jūlijam Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas ietvaros Rīgā notiks līdz šim vērienīgākā Pasaules koru olimpiāde, kas pulcēs 27 tūkstošus dziedātāju no 73 valstīm un pieciem kontinentiem, vēsta Rīga 2014.

Pasaules koru olimpiāde ir lielākais starptautiskais koru pasākums pasaulē un ne velti tiek dēvēts par kordziedāšanas olimpiskajām spēlēm. Tās mērķis ir apvienot korus draudzīgā sacensībā un apliecināt kopā dziedāšanas nozīmīgumu. Pasaules koru olimpiāde būs līdz šim pirmais kultūras pasākums, kas Rīgā pulcēs tik lielu ārvalstu dalībnieku skaitu, kļūstot arī par Rīga 2014 programmas lielāko notikumu dalībnieku skaita ziņā.

Pasaules koru olimpiādes norise Latvijā ir sens diriģenta Imanta Kokara sapnis, kura īstenošanai viņš lika pamatus, darbojoties Pasaules koru olimpiādes padomē. Tas ir arī apliecinājums izcilajām Latvijas kordziedāšanas tradīcijām un Latvijas koru panākumiem starptautiskos koru konkursos.

Desmit dienu garumā Rīgā un citviet Latvijā norisināsies vairāk nekā 100 dažādi kora mūzikas notikumi Rīgas koncertzālēs, uz brīvdabas skatuvēm parkos un laukumos. Ikviens interesents aicināts apmeklēt koru konkursus 29 kategorijās 10 dažādās pasākumu norises vietās, kas būs skatāmi bezmaksas. Tāpat bez maksas apmeklējami arī draudzības koncerti, kas notiks Esplanādē, Vērmanes dārzā, uz Origo brīvdabas skatuves, Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā.

Olimpiādes laikā notiks meistarklases slavenu mūziķu vadībā, divi Pasaules koru olimpiādes zvaigžņu koncerti Arēnā Rīga, vokālo grupu “The Real Group” un “The King’s Singers” solokoncerti, bet vienā no konkursu kategorijām – arī aptuveni 20 pasaules komponistu skaņdarbu pirmatskaņojumi.

14. un 15. jūlijā Rīgā norisināsies arī Pasaules koru padomes sanāksme, kuru veido gandrīz simts pārstāvji no 80 valstīm. Padome apspriedīs svarīgākos nozares jautājumus un dalīsies pieredzē par koru kultūras attīstības tendencēm savās valstīs. Pirms 10 gadiem Pasaules koru olimpiādes padomē tika uzaicināts maestro Imants Kokars, kurš savas darbības laikā veltīja lielas pūles, lai šie dziedāšanas svētki notiktu Latvijā. Kopš 2008.gada viņa darbu padomē turpina diriģents Romāns Vanags, un padomes darbam pievienojies arī diriģents Mārtiņš Klišāns.

Pasaules koru olimpiādes tiek rīkotas kopš 2000.gada un notiek reizi divos gados. Pasaules koru olimpiādi Rīgā rīko nodibinājums “Rīga 2014” sadarbībā ar Vācijas kultūras organizāciju “Interkultur”.

Pasaules Koru olimpiādes afiša ŠEIT

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+