Latvijā
Politika

Latvijai un Igaunijai visdraudzīgākā sadarbība0


“Šī ir brīnišķa iespēja, kad abi premjeri var apgalvot, ka 100% viedokļi sakrīt tādās jomās kā drošība un aizsardzība,” teica Igaunijas ministru prezidents Jiri Ratass.
“Šī ir brīnišķa iespēja, kad abi premjeri var apgalvot, ka 100% viedokļi sakrīt tādās jomās kā drošība un aizsardzība,” teica Igaunijas ministru prezidents Jiri Ratass.
Foto: Zane Bitere/LETA

Latvijai un Igaunijai faktiski visās jomās ir vistuvākā un draudzīgākā sadarbība, vakar pēc tikšanās ar Igaunijas ministru prezidentu Jiri Ratasu žurnālistiem sacīja Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš.

Divpusējā tikšanās bijusi “ļoti jauka”, atzina Kariņš, uzsverot, ka viņš labi saprot un novērtē to, ko nozīmē atkārtoti kļūt par valdības vadītāju.

Arī Ratass atzina, ka attiecības starp abām valstīm ir ļoti ciešas, turklāt tās ļoti veiksmīgi attīstās. Igaunijas valdības vadītāja ieskatā pēdējo piecu, septiņu gadu laikā Baltijas valstīs notikušas vērā ņemamas pārmaiņas – ieviesta gaisa patruļa, aizsardzībai nu tiek tērēti 2% no iekšzemes kopprodukta. Veiksmīga sadarbība notiek arī par Eiropas Savienības jautājumiem, piemēram, pagājušajā nedēļā apspriežot jauno stratēģisko plānu līdz 2024. gadam.

Naudas atmazgāšanas skandāls “Danske Bank” pierāda, cik svarīga ir valstu savstarpējā informācijas apmaiņa, vakar pēc tikšanās ar K. Kariņu žurnālistiem sacīja J. Ratass. “Piektdien tikšos ar ASV finanšu ministra vietnieku. Vēlreiz viņam uzsvēršu, ka Igaunija nepacietīs nekādus mēģinājumus līdzekļu legalizēšanai,” akcentēja Ratass. Jau vēstīts, ka Dānijas smagu starptautisko ekonomisko noziegumu prokuratūra novembrī izvirzīja “Danske Bank” provizoriskās apsūdzības par Dānijas Naudas atmazgāšanas novēršanas likuma pārkāpumiem četrās epizodēs, kas visas saistītas ar bankas filiāles Igaunijā darbību laika posmā no 2007. līdz 2016. gadam.

Akcīzes nodokļa atšķirības abi premjerministri tikšanās laikā nepārrunāja. “Alus cenas ar Kariņu nepārrunājām,” teica Ratass. Taču viņš uzsvēra, ka ir pārliecināts, ka Latvijas iedzīvotāji brauks uz Igauniju, bet Igaunijas iedzīvotāji – uz Latviju, “tiekot arī tālāk par alkohola veikaliem”.

LA.lv