Latvijai un Nolanam septītais zaudējums pēc kārtas 0

Latvijas hokeja izlase ceturtdien Eiropas Izaicinājuma kausa pirmajā spēlē Lionā pēcspēles metienos ar 2:3 piekāpās Dānijas valstsvienībai.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400

Francijā ir itin spēcīgs hokeja čempionāts, bet šo turnīru mājinieki organizēja Lionā, kur bāzējas pirmās divīzijas (pēc spēka otrā līga) komanda.

Latvijas izlases galvenais treneris Teds Nolans pirmajā mačā vārtu sargāšanu uzticēja Mārim Jučeram, bet no laukuma spēlētājiem malā tika atstāti aizsargs Mārtiņš Jakovļevs un uzbrucējs Lauris Bajaruns. Nomināli pirmajā uzbrucēju trijniekā kopā ar jau ilgāku laiku kopā spēlējošajiem Gintu Meiju un Andri Džeriņu darbojās kazahs Artūrs Ozoliņš. Viņš ar Džeriņu kopā savulaik spēlējis jauniešu un junioru izlasēs.

Zviedru speciālista Pēra Bekmana vadītā Dānijas valstsvienība sarūgtinājusi latviešus pēdējos divos pasaules čempionātos (2:3 pēcspēles metienos pērn Bratislavā un 0:2 šopavasar Stokholmā). Lionā Dānijai no pēdējām pasaules meistarsacīkstēm ir 15 spēlētāji, bet nav neviena no seksteta, kas pagājušajā sezonā spēlēja NHL. Salīdzinoši Latvijai no Stokholmas sastāva ierindā ir deviņi vīri.

Pirmie divi periodi aizritēja visnotaļ līdzīgā cīņā. Dāņiem veiksme uzsmaidīja pirmās trešdaļas pēdējā minūtē, kad vārtus guva Lase Lasens. Pirmajā spēles daļā ar noraidījumiem vairāk grēkoja latvieši, bet otrajā ar līdzīgām laipnībām atbildēja dāņi. Vienā no vairākumiem veiksmīgi nospēlēja Roberts Jekimovs, ieslidojot zonā un ar šķīlienu no iemetienu apļa izlīdzinot rezultātu. Trešajā periodā viņa maiņas partneris Vitālijs Pavlovs izvirzīja Latviju vadībā. Vadību noturēt gan neizdevās, jo Lasens, kuram līdz šim nav pasaules čempionātu pieredzes, pārspēja Jučeru otro reizi.

Pamatlaiks un papildlaiks noslēdzās neizšķirti, bet pēcspēles metienos veiksmīgāki bija Dānijas hokejisti, līdz ar to Teda Nolana komandai septītais zaudējums pēc kārtas – 2:3.