Mobilā versija
Brīdinājums +3.2°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
10. marts, 2015
Drukāt

Latvijai veikti kiberuzbrukumi saistībā ar ES prezidentūras pasākumiem (3)

Foto - AFPFoto - AFP

Saistībā ar prezidentūru Eiropas Savienības Padomē Latvijā ir novērojama paaugstinātā kiberuzbrukumu aktivitāte, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” apliecināja Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas CERT.LV vadītāja Baiba Kaškina.

Konstatēti vairāki uzbrukumi Latvijas interneta resursiem, kas saistāmi ar Latvijas prezidentūru.

Pēc Kaškinas teiktā, uzbrukumi veikti saistībā ar Latvijā notiekošajiem prezidentūras pasākumiem, proti, ja Rīgā notiek sanāksme kādā konkrētā jomā, tad uzbrukumi notiek ar šo nozari saistītiem interneta resursiem.

Šādu uzbrukumu gan neesot daudz un tie neesot pārāk lieli. Pārsvarā tie esot tā dēvētie “prestiža kaitējuma” uzbrukumi, ar nolūku liegt pieeju kādai interneta mājaslapai vai tamlīdzīgi.

Prezidentūras sākumā esot mēģināts uzbrukt Ministru kabineta mājaslapai.

Kā atzina Kaškina, Latvijā vērojamas arī aktivitātes saistībā ar Krievijas agresiju Ukrainā, proti, inficēti datori tiek iesaistīti kiberuzbrukumos kā vienai, tā otrai konfliktā iesaistītai pusei. Šādu aktivitāšu gan neesot pārāk daudz.

Ik mēnesi CERT.LV konstatē aptuveni 50 000 līdz 60 000 gadījumus saistībā ar inficētiem datoriem. Sadarbībā ar pakalpojuma sniedzējiem to īpašniekus informē cilvēkus, ka ir jāpārinstalē dators vai jāvēršas pie datorspeciālista.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. nu tad beidzot mūs pamanija, citādi paies tūlīt ES prezidentūra un neviens mums nebūs uzbrucis
    atliek vien pašiem lai izceltu savu nozīmīgumu

  2. это точно не я.

Diena pēc traģēdijas Maltas lidostā: Aculiecinieces stāstsLidostā Maltā pašlaik joprojām atrodas ap 20 latviešu, gaidot izlidošanu, kas tika atcelts vakar notikušās aviokatastrofas dēļ. Starp viņiem ir arī Maija
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (21)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+