×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
4. marts, 2017
Drukāt

Latvijai zemledus sudrabs

Foto - A. Ērglis Pro Plan LatvijaFoto - A. Ērglis Pro Plan Latvija

Latvijas izlase (no kreisās): Krišjānis Lisovskis, Aldis Vārna, Guntis Kārkliņš, Māris Āriņš, Raimonds Kinerts, Aldis Voits, Ainārs Eglītis, Pēteris Lideris, Normunds Grabovskis.

Pagājušās nedēļas nogalē Rīgas pievārtē esošajā Mazajā Baltezerā norisinājās Pasaules čempionāts zemledus makšķerēšanā. Protams, ka milzīgā Latvijas makšķernieku saime un daudzie šī sporta veida līdzjutēji lielas cerības lika uz mūsu valstsvienības sniegumu šajās sacensībās, un Latvijas izlase savus fanus nepievīla, godam izcīnīta otrā vieta komandu vērtējumā, bet Latvijas izlases dalībniekam Aldim Vārnam augstā trešā vieta individuālajā vērtējumā. Mūsējos apsteidza tikai ļoti spēcīgā Ukrainas izlase, bet aiz mums palika tādi grandi kā Krievija, ASV, Lietuva, Baltkrievija.

 

Pat krasti palīdz

Uz nelielu sarunu aicināju mūsu izlases dalībnieku bronzas godalgas ieguvēju individuālajā vērtējumā Aldi Vārnu.

Kuru reizi tu jau pārstāvi Latvijas izlasi?

Aldis Vārna: Latvijas izlasē tiku iekļauts jau piekto reizi. Visus citus gadus izlasi komplektēja, pamatojoties uz rezultātiem, kādi tika sasniegti Latvijas čempionātā, bet šogad atlases cīņas bija ļoti grūtas un saspringtas, maksimāli pietuvinātas PČ formātam.

 

Jau treniņi parādīja, ka zivis ir ļoti kaprīzas, ar kādiem rīkiem darbojāties?

Strādājām ar ļoti tievām 0,06–0,07 mm aukliņām un 2–2,5 mm mormiškām, uz ledus līdzi ņēmu divdesmit četras makšķerītes, bet sacensībām tika sagatavotas četrdesmit. Te gan jāsaka, ka bija ļoti jānopūlas, lai tiktu pie loma, jo uznākušais atkusnis ar vēju un puteni zivju apetīti bija sabojājis pilnībā.

 

Kad saprati, ka tev var būt lielisks rezultāts?

Šādās atbildīgās sacensībās jau katrs no izlases cenšas sasniegt maksimumu, bet par to, ka varu labi nostartēt, sapratu jau pirmās dienās beigās, kad izrādījās, ka savā zonā esmu palicis otrais. Otrajā dienā zonā biju pirmais un bronzas medaļa rokā. Man trīs punkti, Krievijas un Ukrainas sportistam – divi, attiecīgi pirmā un otrā vieta individuāli.

 

Mēdz teikt, ka savās mājās pat sienas palīdz, tev palīdzēja?

Jā, pilnīgi noteikti, krasti bija pilni ar draugiem un līdzjutējiem, kuri uzmanīgi sekoja tam, kas notiek sektorā un vienmēr painformēja sportistus par āliņģiem, kuros vēl būtu iespējams izmakšķerēt kādu zivteli.

 

Darbs paveikts godam

Protams, ka čempionāta organizēšana prasa milzu atbildību, lielu darbu un arī finansiālu ieguldījumu.

“Esmu patiesi gandarīts, ka šis milzu darbs tika paveikts godam. Visiem, kuri piedalījās šā čempionāta organizēšanā, bija desmit un vairāk gadu pieredze šādu vai līdzīgu pasākumu rīkošanā,” pastāstīja šo sacensību orgkomitejas priekšsēdētājs Gundars Kurzemnieks.

Sacensības apmeklēja Latvijas Sporta federācijas padomes prezidents Einārs Fogelis, kurš minēja, ka viņa priekšstats par sacensību apmēru bijis daudz piezemētāks, bet, redzot cilvēku skaitu, kuri piedalījās un apmeklēja sacensības, kā arī augsto organizācijas līmeni, viņš bijis patīkami pārsteigts. Sacensību noslēgumā sportisti atzina, ka šīs bijušas labākās sacensības pēdējo piecu gadu laikā.

 

Izdarījām maksimumu

Latvijas izlases kapteinis Normunds Grabovskis atceras, ka, tikko uzsalis kārtīgs ledus, tā izlūkot ezeru atbrauca gan Amerikas, gan Ukrainas, gan Lietuvas un Igaunijas sportisti, arī Latvijas aktīvākie sportisti, vēl nemaz nezinot, vai tiks izlasē vai ne, cītīgi “rāpoja” pa Mazā Baltezera ledu, cenšoties uzminēt zivju uzvedību un stāvvietas. Dalībai Pasaules čempionātā pieteicās 14 valstu komandas, tas ir maksimālais komandu skaits, kāds līdz šim ir bijis ziemas pasaules čempionātos.

“Jau pēc pirmajiem treniņiem kļuva skaidrs, ka ezers pēdējos gados ir krietni pamainījies, pamainījies arī zivju sastāvs un stāvvietas, tādēļ arī Latvijas izlases kandidātu atlases sacensības tika nolemts rīkot dažādās ezera vietās, dažādos dziļumos. Latvijas izlase nokomplektējās grūtā, trīs dienu cīņā sešos posmos, kur 14 izlases kandidāti cīnījās par sešām vietām izlasē. Atlases sacensību rezultāti bija pārsteigums visiem, bet acīmredzot tie parādīja, kurš no sportistiem ir visgatavākais startiem un kuram visvairāk stāv blakus copes veiksme,” atklāja Normunds Grabovskis..

“Pirmā sacensību diena parādīja, ka savu mājas darbu Latvijas komanda ir izdarījusi godam, bija izvēlēta pareiza taktika, ļoti palīdzēja daudzie līdzjutēji, kuri sacensību procesā treneriem ziņoja par konkurentu veiksmēm, kas dažos sektoros ļāva sacensību gaitā pamainīt taktiku un apiet konkurentus, kā rezultātā Latvijas komandai pirmajā sacensību dienā izdevās savākt 19 punktus (5 sportistu savos sektoros iegūto vietu kopsumma) un izcīnīt otro vietu. Tas bija pat labāk, nekā bijām plānojuši.

Pirms otrās sacensību dienas tika nolemts veikt viena “spēlētāja”, kurš bija ieņēmis zemāko vietu, nomaiņu sastāvā, cerībā, ka izdosies noturēt vai pat palielināt iegūto pārsvaru pār konkurentiem, bet rezultāti bija ļoti blīvi, tādēļ vēlreiz un vēlreiz tika pārbaudīts visu sportistu inventārs, pārrunāta cīņas taktika, jo mazākā kļūda varēja maksāt komandai medaļas,” stāsta komandas kapteinis.

“Tomēr visi latvju copes dievi bija mums labvēlīgi,” atviegloti nopūtās Normunds. “Lai sasniegtu labu rezultātu, sportistiem visas trīs sacensību stundas bija jābūt pastāvīgā kustībā, pārvietošanās pa sektoriem notika tikai skriešus, neskaitāmu āliņģu urbšana un zivju meklēšana, tas ir fiziski smags darbs, pēc kura sportistu apģērbu bieži vien var izgriezt. Jau pirms lomu svēršanas bija skaidrs, ka uzvara būs Ukrainas komandai, kura viennozīmīgi ir pasaules stiprākā ziemas copmaņu komanda, tad par otro un trešo vietu vēl nekas nebija skaidrs,” viņš papildināja.

 

Aldis Vārna bronzas medaļas ieguvējs individuālajā vērtējumā. Foto - A. Ērglis Pro Plan LatvijaAldis Vārna bronzas medaļas ieguvējs individuālajā vērtējumā. Foto - A. Ērglis Pro Plan Latvija

Kad vīri raud

Ir! Pat labāk, nekā cerēts – Latvijai ir 2. vieta Pasaules čempionātā! Pēc vairāku gadu pārtraukuma un totālām neveiksmēm Latvija atkal ir uz goda pjedestāla!

Tālāk ir daudz smaidu, daudz pieaugušu vīriešu asaru, emocijas un apsveikumi, bet, kad noskaidrojas, ka mūsu Aldis Vārna ir ieguvis arī 3. vietu individuālajā vērtējumā, tad emocijas sasniedza savu augstāko pakāpi, asaras acīs bija gan sportistiem, gan mūsu palīgiem.

Kad emocijas ir nosēdušās un var vēsu prātu paskatīties uz visu, tad var teikt, ka Latvijai izdevās parādīt daudzām citām valstīm, ka mēs varam un mākam rīkot visaugstākā līmeņa sporta pasākumus. Cerams, ka Latvijas makšķernieku panākumi iedvesmos pievērsties makšķerēšanas sportam aizvien vairāk copmaņu, sacensības, tās ir kolosālas emocijas un adrenalīns, daudz jaunu zināšanu un iespēja jau pēc dažiem gadiem arī jums iekļūt valsts izlasē, kura atkal cīnīsies par visaugstākajām pasaules godalgām.

 

Latvijas izlasei: sudrabs 

* Komandas treneris un vadītājs – Normunds Grabovskis

* Otrais treneris – Ainārs Eglītis

* Sportisti: Pēteris Lideris, Raimonds Kinerts, Krišjānis Lisovskis, Aldis Vārna, Aldis Voits un Māris Āriņš

* Komandas pārstāvis – Guntis Kārkliņš

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +22.4
Alūksne +20.8
Daugavpils +20.6
Saldus +21.0
Liepāja +20.2
Jelgava +21.8
Ventspils +21.6
Limbaži +19
Madona +21.0
Rēzekne +19.5
Draugiem Facebook Twitter Google+