×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
11. oktobris, 2013
Drukāt

Latvijas 101 vērtīgākā uzņēmuma kopvērtība gada laikā aug par 1% – līdz 8,6 miljardiem

LETALETA

Latvijas 101 vērtīgākā uzņēmuma kopējā vērtība gada laikā augusi par 1% – no 8,5 līdz 8,6 miljardiem latu, biznesa portālam “Nozare.lv” atzina saraksta “Latvijas vērtīgāko uzņēmumu Top 101” veidotāji.

 

AS “IBS Prudentia” valdes priekšsēdētājs Kārlis Krastiņš atklāja, ka šā gada sarakstā pieaug relatīvi mazāko uzņēmumu loma Latvijas ekonomikas izaugsmē, iepriekšējā gadā Latvijas iekšzemes kopprodukta izaugsmei esot praktiski identiskai 2011.gada rādītājam, bet topa kopējai vērtībai saglabājoties salīdzinoši stabilā līmenī.

“Tāpat kā gadu iepriekš, kopējā saraksta dalībnieku vērtība ir pieaugusi par 1% – no 8,5 līdz 8,6 miljardiem latu. Pieaugusi ir arī topa ieejas biļetes vērtība – šogad 101.dalībnieka vērtība ir 22,9 miljoni latu (pirms gada tie bija 18,4 miljoni latu),” atzīst Krastiņš.

“NASDAQ OMX Riga” valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne norāda, ka uzņēmumu vērtība ir svārstīga un nekas negarantē tās stabilitāti ilgtermiņā. “Gatavas receptes nav, taču ir skaidrs, ka liela loma uzņēmumu ilgtspējīgā attīstībā ir labai korporatīvās pārvaldības praksei ikdienā,” saka biržas vadītāja.

Viņa piebilda, ka “Top 101” atspoguļo saraksta veidotāju viedokli par uzņēmumu biznesa vērtību, bet tā nav kapitāla daļu vērtība, kuru var saņemt akcionāri. “Patieso uzņēmuma un kapitāla vērtību var noteikt tikai tirgus, pircējam un pārdevējam savstarpēji vienojoties,” uzsver Auziņa-Melalksne.

“Latvijas vērtīgāko uzņēmumu sarakstu Top 101” publiskos nākamnedēļ, 16.oktobrī, īpašā “Nacionālā kapitāla balvas” ceremonijā, kas plkst.10.30 notiks mākslas muzejā “Rīgas birža”, Doma laukumā 6, Rīgā.

Tajā piedalīsies Valsts prezidents Andris Bērziņš, ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, topa veidotāji un vērtīgāko uzņēmumu vadītāji. Pasākuma laikā notiks arī Latvijas vērtīgākā uzņēmuma pārstāvja rokas nospieduma skulptūras sagatavošana “Nacionālā kapitāla balvas” izveidei.

Topu jau astoto gadu izdod žurnāls “Kapitāls”. Pētījuma veidošanā žurnāls sadarbojas ar biržu “NASDAQ OMX Riga” un neatkarīgo investīciju bankas pakalpojumu un finanšu konsultāciju kompāniju “Prudentia”, kā arī uzņēmumu “Lursoft IT”.

Jau ziņots, ka pērn ceturto gadu pēc kārtas par Latvijas vērtīgāko uzņēmumu tika atzīta energokompānija AS “Latvenergo”.

Pērn sarakstā otro vietu ieņēma AS “Swedbank”, bet trešo – VAS “Latvijas Valsts meži”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+