Ilustratīvs foto.

Latvijas 3×3 basketbola izlase ar divām uzvarām sāk Pasaules kausa turnīru 1

Latvijas 3×3 basketbola izlase, kurā spēlēs Nauris Miezis, Agnis Čavars, Kārlis Pauls Lasmanis un Edgars Krūmiņš, piektdien Filipīnu galvaspilsētā Manilā ar divām uzvarām sāka Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Pasaules kausa izcīņu.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Latvijas 3×3 basketbola izlase, spēlējot D apakšgrupā, vispirms ar 21:18 pārspēja Ukrainu, bet pēc tam pārliecinoši ar 22:13 uzveica arī Jordāniju.

Vēl pirms tam šajā grupā Ukraina ar 22:11 pārspēja Nigēriju, un Horvātija ar 22:7 sagrāva Jordāniju.

Priekšsacīkstēs D apakšgrupas turnīrā Latvijas komanda svētdien vēl spēlēs ar Horvātijas un Nigērijas izlasēm. Divas labākās komandas kvalificēsies izslēgšanas turnīram un cīnīsies par medaļām.

Turnīrā Latvijas komanda izlikta ar ceturto numuru.

Tāpat Pasaules kausā A apakšgrupā sacenšas Serbija, Nīderlande Rumānija, Jaunzēlande un Kirgizstāna, B apakšgrupā spēlē Slovēnija, Polija, Igaunija, Japāna un Indonēzija, bet C apakšgrupā cīnās Krievija, Brazīlija, Mongolija, Kanāda un Filipīnas.

Turnīrā ar pirmo numuru izlikta Serbija, otrais numurs ticis Slovēnijai, trešais Krievijai, bet ceturtais Latvijai.

Latvijas labākie 3×3 basketbolisti starptautisko sezonu sāka aprīļa vidū “Challenger” sērijas turnīros, izcīnot trešo vietu Dienvidkorejā un uzvarot Ķīnas pilsētā Naņdzjiņā. Maijā tika izcīnīta trešā vieta sacensībās Maskavā. Šajos turnīros savainojumu ārstējušā Krūmiņa vietā spēlēja Mārtiņš Šteinbergs.

Savukārt pagājušajā nedēļā “Challenger” sērijas turnīrā Nīderlandes pilsētā Hāgā Krūmiņš atgriezās ierindā pēc ilgstošas traumas ārstēšanas, komandai izcīnot trešo vietu.

Latvijas vīriešu izlase Pasaules kausa izcīņā 3×3 basketbolā startē otro reizi. Pirms sešiem gadiem Krūmiņš, Kristaps Kanbergs, Mizis un Ervīns Jonāts piecās spēlēs izcīnīja vienu uzvaru un grupā ieņēma piekto vietu, nekvalificējoties izslēgšanas turnīram.

Starptautiskajā 3×3 basketbola sezonas grafikā ir 17 “Challenger” turnīri, deviņi “Masters” turnīri, kā arī Pasaules kauss un Eiropas kauss.

Latvijas izlase pērn jūlijā Amsterdamā negaidīti izcīnīja Eiropas čempionu titulu 3×3 basketbolā, kas iekļauts 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu programmā. Komandas sastāvā bija Kārlis Pauls Lasmanis, Nauris Miezis, Edgars Krūmiņš un Agnis Čavars.