Latvijas 3×3 basketbola izlasei perfekta bilance Pasaules kausā 0

Latvijas 3×3 basketbola izlase, kurā spēlē Nauris Miezis, Agnis Čavars, Kārlis Pauls Lasmanis un Edgars Krūmiņš, svētdien Filipīnu galvaspilsētā Manilā ar perfektu bilanci sasniedza Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfinālu.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Latvijas basketbolisti D apakšgrupā guva četras uzvaras tikpat cīņās, izcīnot pirmo vietu grupā. Certurtdaļfinālā, kas notiks otrdien, Latvijas izlase tiksis ar Poliju, kas ieņēma otro vietu B apakšgrupā.

Vispirms svētdien Latvijas basketbolisti sīvā cīņā ar 21:19 uzvarēja Horvātiju, nodrošinot vietu izslēgšanas spēlēs, bet grupu turnīru vēlāk noslēdza ar 21:11 sagraujot Nigēriju.

Latvijas 3×3 basketbola izlase, vēl piektdien ar 21:18 pārspēja Ukrainu, bet pēc tam pārliecinoši ar 22:13 uzveica arī Jordāniju.

Mačs pret Horvātiju, kuras spēlētāji arī līdz tam nebija zaudējuši, bija ļoti sīvs, nevienai vienībai lielāku pārsvaru negūstot. Tuvojoties mača beigām horvāti bija vadībā ar 15:14, taču tad Miezis trāpīja divus tālmetienus, panākot 18:16 Latvijas labā. Horvāti atbildēja ar tālmetienu, taču beigas labāk nospēlēja latvieši, jo Čavars realizējaa vienu no diviem soda metieniem, bet uzvaras grozu vēl pirms mača beigām iemeta Lasmanis, trāpot sarežģītu pustālo metienu.

Tikmēr pēdējā mačā pret Nigērijas izlasi latvieši jau pirmajās divās minūtēs panāca 8:2 savā labā, pēc tam bez problēmām aizvadot maču līdz uzvarai, punktu pieliekot Lasmanim ar tālmetienu.

Latvija apakšgrupas noslēgumā bija četras uzvaras, pie trim panākumiem tika Ukraina, kas arī tika ceturtdaļfinālā, izšķirošajā mačā ar 22:11 sagraujot Horvātiju, kas turnīru noslēdza ar diviem panākumiem. Vēl Nigērija izcīnīja vienu uzvaru, bet Jordānija palika tukšā.

Divas labākās komandas kvalificējās izslēgšanas turnīram un cīnīsies par medaļām.

Turnīrā Latvijas komanda izlikta ar ceturto numuru, bet nākamajai pretiniecei Polijai ir septītais numurs.

Tāpat Pasaules kausā A apakšgrupā sacenšas Serbija, Nīderlande Rumānija, Jaunzēlande un Kirgizstāna, B apakšgrupā spēlē Slovēnija, Polija, Igaunija, Japāna un Indonēzija, bet C apakšgrupā cīnās Krievija, Brazīlija, Mongolija, Kanāda un Filipīnas.

Turnīrā ar pirmo numuru izlikta Serbija, otrais numurs ticis Slovēnijai, trešais Krievijai, bet ceturtais Latvijai.