Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
21. maijs, 2014
Drukāt

Latvijas alus ražotāji ar ārvalstu kapitālu


Foto: LETAFoto: LETA

"Aldara" trīs ekskluzīvo alus šķirņu prezentācijas pasākums, atklājot vēsturisko alus darītavu.

AS Aldaris – kopš 2008. gada ietilpst Carlsberg grupā. Carlsberg ir lielākā alus darītava Eiropā un ceturtais lielākais alus ražotājs pasaulē. Carlsberg grupā darbojas 75 alus darītavas.

AS Cēsu alus – kopš 1999. gada ietilpst OLVI OYj grupā. 2001. gadā tiek uzcelta jauna moderna alus darītava Cēsīs. Kopumā investēts 44 milj. EUR. OLVI OYj grupā vēl ietilpst alus darītavas: Volfas Engelman – Kauņā, A.Le Coq – Tartu un Lidskoe Pivo – Baltkrievijā.

SIA Cido grupa un Līvu&Lāčplēša alus darītavas (kopš 2008. gada Lāč-plēša alus darītava Liepājā) ietilpst Dānijas uzņēmuma Royal Unibrew sastāvā. Royal Unibrew 2004. gadā iegādājas SIA Cido grupa Mangaļos, 2005. gadā Lāčplēša alus darītavu un 2007. gadā Līvu alus darītavu Liepājā. Royal Unibrew Dānijā ir divas alus darītavas – Albani un Faxe un Lietuvā divas Kalnapilis un Tauras alus darītavas, kas apvienotas Kalnapilis un Tauras grupā.

Pievienot komentāru

Sējumi šoruden attīstījušies sliktāk; uz augstu graudu ražu nākamgad nevar cerētLatvijā ziemāju sējumi kopumā šoruden ir attīstījušies sliktāk nekā pērn, līdz ar to uz augstu ražu nākamgad nevar cerēt, aģentūrai LETA pastāstīja aptaujātie lauksaimnieku pārstāvji.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (15)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+