×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
3. septembris, 2014
Drukāt

Latvijas amatpersonas atgādina, ka iesaistīšanās karadarbībā Ukrainā draud ar smagiem sodiem (11)

Foto - LETAFoto - LETA

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis un Ministru prezidente Laimdota Straujuma piedalās preses konferencē, kurā informē par valdības paveikto, atzīmējot 100 dienas kopš Ministru kabineta apstiprināšanas.

Latvijas iedzīvotājiem, kuri pārliecības vai piedzīvojumi dzīti dodas karot uz Ukrainu prokrievisko kaujinieku rindās, jāatceras, ka par šādu darbību draud bargi sodi gan Ukrainā, gan arī Latvijā, šorīt telekanālā LNT atzīmēja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V/RP).

Iekšlietu ministram piebalsoja arī Latvijas Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V), kura brīdināja jauniešus, ka “tie nav piedzīvojumi vai spēle”, bet gan tā ir iesaistīšanās terorismā, kas attiecīgi tiks arī sodīta.

Ministrs atgādināja, ka Latvijā ir sākti kriminālprocesi pret trim identificētiem cilvēkiem, kuri devušies uz karadarbības zonu, bet ir iespējams, ka šādu cilvēku varētu būt vairāk. Drošības policija (DP) aicina policiju informēt par personām, kas devušās karot uz Ukrainu.

Kozlovskis uzsvēra, ka par iesaistīšanos teroristiskajos grupējumos Ukrainā sods Latvijā var būt līdz astoņiem gadiem cietumā. Viņaprāt, identificēto personu pārkāpums ir tik smags, ka tām būtu jāsaņem maksimālais sods, kas gan ir tiesas kompetence.

Lai šos cilvēkus sauktu pie atbildības, Latvijas atbildīgās iestādes ir sākušas sadarbību ar Ukrainas kolēģiem.

Tomēr nav garantēts, ka Ukraina aizturētos citu valstu iedzīvotājus izdos, ko apliecina nesens gadījums ar kādu Serbijas pilsoni, kurš nav izdots uz savu valsti, bet gan tiks tiesāts Ukrainā, kur viņam jau tiek inkriminēta teroristiska darbība, par kuru draud vēl bargāki sodi – līdz pat mūža ieslodzījumam.

Vaicāts, kas notiks ar ziedojumu vācējiem Austrumukrainai, Kozlovskis pastāstīja, ka viņu darbība vēl tiks vērtēta, proti, tiks skaidrots, vai tiešām palīdzība tiek vākta cietušajiem civiliedzīvotājiem, nevis teroristiem. Krievijas aktivitātes Ukrainā varbūt atbalsta gana ievērojams cilvēku skaits, taču ir jāapzinās robeža, kur tā ir ideju cīņa un kur – jau atbalsts teroristiem, atzīmēja politiķis.

Kozlovskis uzsvēra, ka DP saistībā ar drošības jautājumiem Ukrainas kontekstā strādā ļoti aktīvi savas kapacitātes robežās. Viņš atzina, ka sabiedrība vēlētos, lai aktīvistu darbs tiktu pārtraukts nekavējoties un cilvēki sodīti, taču jāatceras, ka Latvija ir demokrātiska valsts, kurā jāiziet noteiktas tiesiskās procedūras.

Straujuma pastāstīja, ka otrdien valdības sēdē rūpīgi analizēta situācija Ukrainā un Latvijas iedzīvotāju aktivitātes. Valdība secinājusi, ka Latvijā ir pietiekama likumdošana, lai sodītu cilvēkus par iesaistīšanos nelikumīgos militāros grupējumos, taču nepieciešami atsevišķi uzlabojumi, piemēram, ir jāizstrādā likumu normas, kas definētu, kas ir teroristiska organizācija.

Kopumā Straujuma situāciju Latvijā nevērtē kā ļoti draudīgu, atsaucoties uz neseno pētījumu par Latvijas krievvalodīgo attieksmi pret karu Ukrainā. Latvija nav unikāla ar to, ka ir atsevišķi cilvēki, kuri aicina atbalstīt teroristus, sacīja politiķe un piebilda, ka DP situāciju kontrolē.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. …. Anonymous: Define savu iedomato ‘pilsona karu’ Ukraina … un beidz melot, pielietojot ‘Lielo melu’ metodi …

  … Ukrainas ieveleta valdiba lidz sim ir parstavejusi visus Ukrainas regionus un aizstav katru pilsoni pec konstitucija noteiktiem likumiem un internacionalam konvencijam … !!!

 2. …ja vien mees nedodamies aizstaaveet Ukrainas pusi!

 3. ja valstī notiek pilsoņu karš tad tur nav teroristu,bet ir divas karojošas puses. LOL!

 4. … Jo lidz sim nav dzirdets, ka ministrs butu pieprasijis, kaut vienu reizi, arkarta, DK vai VP, vai Ministru kabinetam caur MP likumu uzlabojumus vajadzigai kapacitatei un procesa paatrinasanai , lai varetu apturet pieaugoso visautlautibu ar kadu strada musu pretvalstiski noskanotas un atklati svesas propogandas sarikotaji ka Zdanokas, Lindermani un parejie 5. kolonnas lidzskrejei … nav redzami nakadi situacijas korekcijas rezultati ar pasreizejiem likumiem un DP kapacitati …

  … Vai rikoties piemerigi jaunai situacijai nav ministra atbildiba un uzdevums … ! Kas tiek darits ?

 5. … ‘ … DP strada loti aktivi … kapacitates robezas … jaiziet tiesiskas proceduras … ” !

  … Kadi ir ministra Kozlovska kapacitates parametri … un vai pasreizejais process ir attiecigs situacijai …?

  … Kas to drikst zinat ?

  … Ja DP spejas ir lidzigas ka (kompetences, kapacitates un procesuala limeni) SX, LKS un Nepilsonu kongresa pretvalstiskas darbibas konteksta vai proKremla protestetaju un propogandistu sarikojumu situaciju un dalibnieku uzvedibas attieksme un konteksta, tad Bezabrenei vakars uz ezera ar sadu ministru …

 6. Likuma taču nav un tad uz tiesu un tālāk … Vai Saeima ir spējīga radīt kaut ko šos teroristus ierobežojošu? Būs tikai atrunas mēs pētīs, komisijas pētīs, kamēr sāks bumbot Rīgā…

 7. Ja tā ir humānā palīdzība, tad loģiski valsij būtu jāveic kontroli par to, kur tiek pārskaitīti līdzekļi, labāk vispār būtu, jā valsts tos ņēmusi savā uzraudzībā. Tie karotāji gan savu saņems ja jauksies pa kājām, baidos tikai, ka nosēdēs mierīgi kādā Ukraīnas kukurūzu laukumā un pēc tam atbrauks mājās kā varoņi.

 8. Labaak buutu sodiijushi Cilveeku apzadzeejus un valsts izlaupiitaajus, neekaa mekleejushi, kaut kaadus 3karotaajus,kuri devushies vai nu nopelniit naudu vai buut noshautam,….un, kaa vadoshaa elite nezina kam tiek vakti liidzeklji, jau tas vien liek domaat CIk efektiivi juus straadaajat, atdeldejat savas pakaljas uz miikstiem kreesliem lidz plst17, un miers maajaas….tip, tip,…

 9. “Nu gan Kozlovskis nobaidīja!: teica terorists “melnais Ļeņins”, atgriezies no Ukrainas, un tagad nesodīti “maitādams gaisu” tepat Latvijā …

 10. latvietis parastais Atbildēt

  straujuma teica ka apsudzot terorisma atbalstišanā un ieroču apritē(nēsāšana lietošana bez atļaujas)
  ieroču apritē muļķigi, jo to nedara musu valsts teritorijā, tad sodit pēc musu likuma panta bezjedzigi, pārsudzes kaut eiropas tiesā un vel kompensāciju maksāsim.
  par terorismu vel intresantāk. kaut gan mediji un politiķi kaujiniekus saukā par teroristiem, juridiski viņi par tādiem nav pasludināti, jo reāli tur neatbilst terorisma definicijai, tas ir klasisks piloņu karš. pēc lidmašinas notriekšanas sākās kustiba lai par tādiem pasludinātu, bet ari tas nav noticis un labi ja izdosies dotos kaujiniekus par teroristiem pasludināt, bet visus noteikti ka ne. turklat lidmašina lidoja virs karadarbibas zonas…. ari tur bus lielas grutibas ar to terorisma definiciju. beigsies viss kā kara negadijums kas reāli jau tāds ari bija, gribeja notriekt kara lidmašīnu, kļudijās notrieca civilo. ja butu speciāli civilo gāzuši tad butu savādāk, bet tagad…
  tad par ko gala rezultātā sodis? pievilks pantus aiz matiem? tak pārsudzes spriedumus starptautiski un atcels piespriestos kā politiski angažetus un vel kompensācijas milzigas izmaksās.
  saprotu ka nepatīkami, saprotu ka velešanas nāk, ka jāimitē darbiba, bet klaji maldināt publiku jau ar nevajag

 11. jenki iesaistas visos karstajos punktos un siem nekas nedraud sis ministrs baida savus bernus ar bubuli….smiekligi vai ne…

Draugiem Facebook Twitter Google+