×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. jūnijs, 2012
Drukāt

Latvijas amatpersonas izsaka līdzjūtību Francijai saistībā ar karavīru bojāeju Afganistānā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis  un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs izteikuši līdzjūtību Francijas premjerministram Žanam Markam Ero un ārlietu ministram Lorānam Fabiusam saistībā ar četru Francijas karavīru bojāeju Kāpīsas provincē Afganistānā.

Kā  informēja Ārlietu ministrijā, Dombrovskis un Rinkēvičs pauž dziļākos līdzjūtības apliecinājumus misijas laikā Afganistānā kritušo karavīru ģimenēm un draugiem un novēl drīzu atveseļošanos ievainotajiem.

Kā informēja Valsts prezidenta kancelejas Preses dienestā, arī Latvijas prezidents Andris Bērziņš nosūtījis vēstuli savam Francijas kolēģim Fransuā Olandam, kurā Latvijas vārdā izsaka visdziļāko līdzjūtību saistībā ar traģēdiju Afganistānā.

Latvija domās ir kopā ar bojāgājušo tuviniekiem, draugiem un dienesta biedriem, akcentē Bērziņš, novēlot drīzu izveseļošanos uzbrukumā ievainotajiem.

Sestdien, 9.jūnijā, Afganistānas austrumos pašnāvnieka uzbrukumā NATO konvojam gājuši bojā četri Francijas karavīri un vēl vairāki ievainoti, ziņo amatpersonas.

“Šodien Afganistānas austrumos pēc nemiernieku uzbrukuma mira četri Starptautisko drošības atbalsta spēku (ISAF) locekļi,” teikts ISAF paziņojumā.

Kā pavēstīja vietējās amatpersonas, uzbrukums Kāpīsas provinces Nidžrabas rajonā bija vērsts pret franču karavīru konvoju.

“Pašnāvnieka uzbrukumā franču spēkiem tika nogalināti seši karavīri un četri ievainoti,” sacīja Nidžrabas rajona padomes vadītājs Sultans Mohammads Safi, piebilstot, ka ievainoti vēl četri franču karavīri un trīs civiliedzīvotāji.

Žurnālistiem nosūtītā paziņojumā atbildību par uzbrukumu uzņēmušies talibi.

Šobrīd Afganistānā atrodas 3350 franču karavīri, kas galvenokārt dislocēti Kāpīsā. Kopš 2001.gada Afganistānā kritušas 83 Francijas militārpersonas.

Jaunais Francijas prezidents Fransuā Olands paziņojis, ka izvedīs Francijas spēkus no Afganistānas jau šogad – divus gadus ātrāk, nekā plānots.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+