×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
13. septembris, 2013
Drukāt

Latvijas amatpersonas joprojām nav kontaktējušās ar CAF par investīciju strīdu

LETALETA

Latvijas amatpersonas vēl joprojām nav kontaktējušies ar Spānijas kompāniju “Construcciones y Auxiliares de Ferrocariles S.A” (CAF) un izrādījušās interesi uzņēmuma pretenzijas saistībā ar pasažieru pārvadātāja pa dzelzceļu “Pasažieru vilciens” iepirkumu par jaunu vilcienu piegādi atrisināt sarunu ceļā, pastāstīja CAF  pārstāvis Ivo Klotiņš.

 

“Vēl joprojām nav bijusi nekāda reakcija par spīti tam, ka paziņojām par vēlmi atrisināt šo investīciju strīdu diplomātiskā ceļā jau pirms diviem mēnešiem,” sacīja Klotiņš.

Viņš atgādināja, ka CAF būs tiesības vērsties starptautiskajā arbitrāžā nākamā gada janvārī, ja Latvijas puse joprojām nebūs izrādījusi nekādu iniciatīvu sarunām ar CAF.

Jau rakstīts, ka “Pasažieru vilciens” bija iecerējis iegādāties 34 elektrovilcienus un septiņus dīzeļvilcienus. Konkursā par vilcienu piegādi uzvarēja CAF, taču ar to noslēgtajā līgumā bija jāveic grozījumi, lai nezaudētu Eiropas Savienības līdzfinansējumu 100 miljonu latu apmērā jauno vilcienu iepirkumā.

Vienošanās ar CAF par līguma izmaiņām netika panākta un CAF vērsās Stokholmas Tirdzniecības palātas Mediācijas institūtā, lūdzot sākt mediācijas procesu. Tas gan beidzās bez panāktas vienošanās. Pēc tam CAF pārstāvji paziņoja, ka vēršas tiesā pret “Pasažieru vilcienu” un Satiksmes ministriju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+