×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
10. jūnijs, 2016
Drukāt

Latvijas animāciju Anesī pārstāvēs Leščovs un Sproģes “Joka pēc alfabēts” angliskā versija

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmdien, 13. jūnijā, Francijas pilsētā Anesī sākas pasaules animācijas lielākais notikums – ikgadējais starptautiskais animācijas filmu festivāls, un šogad dažādām festivāla konkursa programmām izvēlētas pat divas Latvijas filmas – Vladimira Leščova un Indras Sproģes jaunākie darbi, LA.lv uzzināja Nacionālajā kinocentrā (NKC).

Anesī ir pasaulē prestižākais un ietekmīgākais animācijas filmu festivāls, kuram pieteikto filmu skaits ar katru gadu pieaug un šogad tas atkal bijis rekordliels – gandrīz 2700 filmas no 85 valstīm.

“No šiem tūkstošiem tikai 54 darbi izvēlēti festivāla galvenajam īsfilmu konkursam, un starp atlasītajām filmām ir arī režisora Vladimira Leščova filma “Gaidot Jauno gadu”, kas iekļauta konkursa Short Films in Competition 4. programmā un tiks demonstrēta astoņas reizes visa festivāla garumā. Otra Latvijas filma, kas iekļauta Anesī konkursa programmā Commisioned Films in Competition, ir mākslinieces Indras Sproģes veidotā “Awesome Beetle’s Colors” – Latvijā un kanālā YouTube ārkārtīgi populārās īsfilmiņas “Joka pēc alfabēts” angliskā versija,” pauda NKC pārstāve Kristīne Matīsa.

Vladimira Leščova animācijas filmas Anesī festivāla programmā iekļautas arī iepriekš – īsfilmu konkursa skatē 2014. gadā “Lietus dienas”, 2012. gadā “Villa Antropoff”, 2009. gadā “Spārni un airi”, bet ārpuskonkursa skatē 2003. gadā – “Vectēva medus”.

Matīsa piebilda, ka Leščova filma “Gaidot Jauno gadu” šogad izvēlēta konkursa skatei arī otrā lielākajā pasaules animācijas festivālā Hirosimā (18.-22. augustā), tur konkurences intensitāte šogad ir 2248 filmu pieteikumi, no kuriem atlasītas 60 filmas.

Uz Anesī šogad brauc arī salīdzinoši liela Latvijas animācijas pārstāvju delegācija – ne tikai konkursanti Vladimirs Leščovs un Indra Sproģe, bet arī studija “Atom Art”, jaunais režisors Gints Zilbalodis un neatkarīgā autore Lizete Murovska. Ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) atbalstu Anesī filmu tirgū strādās Latvijas stends, kura dizainu veidojis mākslinieks Andrejs Lavrinovičs. Speciāli Anesī festivālam sagatavots arī Latvijas animācijas katalogs, kur iekļautas gan valsts atbalstītas filmas, gan neatkarīgo režisoru darbi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+