×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
15. janvāris, 2015
Drukāt

Latvijas Arhitektūras muzejā – Flandrijas laikmetīgā arhitektūra

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Arhitektūras muzejā līdz 23. janvārim skatāma Flandrijas laikmetīgās arhitektūras izstāde “Flāmu arhitektūra: šķērsgriezums”. Izstāde piedāvā skatu uz Flandrijas laikmetīgās arhitektūras kopainu.

Lai radītu pēc iespējas pilnīgu priekšstatu par situāciju laikmetīgajā Flandrijas arhitektūrā, ekspozīcijai apzināti izvēlētas dažādu funkciju un mēroga būves, kas radītas gan privātu, gan sabiedrisku pasūtījumu ietvaros. Arī ekspozīcijas iekārtojums un tās nosaukums atsaucas uz iespēju paraudzīties šķietamā šķērsgriezumā uz šā Beļģijas reģiona arhitektūru un būvniecību kopumā. “Flāmu arhitektūras kvalitāte pēdējos gados ir ievērojami augusi, un tam ir vairāki iemesli,” atklāj izstādes kuratore Liene Jēkabsone un piebilst: “Izstāde piedāvā skatu uz Flandrijas laikmetīgās arhitektūras kopainu. Kā nozīmīgākos varētu nosaukt augsta līmeņa izglītību, profesionālu kritiku, kā arī nenoliedzami – “Vlaams Bouwmeester” biroja darbību (no nīderlandiešu valodas – “Flandrijas būvmeistars”). Šis Flandrijas valdības pakļautībā esošais birojs darbojas kā konsultants arhitektūras jautājumos. Tajā strādājošie eksperti izstrādā instrumentus, ar kuriem iespējama arhitektūras kvalitātes uzraudzība un veicināšana, un viņu darba augļi nu jau kādu laiku redzami arī dabā.” L. Jēkabsone neslēpj: “Lai radītu pēc iespējas pilnīgu priekšstatu par situāciju laikmetīgajā Flandrijas arhitektūrā, ekspozīcijai apzināti izvēlētas dažādu funkciju un mēroga būves, kas radītas gan privātu, gan sabiedrisku pasūtījumu ietvaros. Arī ekspozīcijas konstrukcija un tās nosaukums atsaucas uz iespēju paraudzīties it kā šķērsgriezumā uz šā Beļģijas reģiona arhitektūru un būvniecību kopumā.”

Visas izstādē eksponētās būves skatāmas fotogrāfijās, kas sniedz vislabāko priekšstatu par ēkas un vides attiecībām no lietotāja skatupunkta. “Šoreiz apzināti nav pievienoti plāni un cita tehniska informācija, kas citkārt būtu neatņemama arhitektūras dokumentācijas sastāvdaļa. Tas tāpēc, ka ar šo izstādi tās autori vēlas pievērst skatītāju uzmanību, sniegt kopskatu un ieintriģēt arhitektūrā,” teic L. Jēkabsone.

Skatītājiem šī būs īpaša arhitektūras izstāde ar savu vizuālo pasniegšanas veidu. “Šī izstāde atšķiras ar to, ka arī ekspozīcijas parādīšanas veids ir kā sava veida arhitektūra – tā ir liela telpiska struktūra, kas ir kā nepabeigta siena. Tai ir uzbūvēts karkass, taču nav apdares materiāla – tā vietā piestiprinātas planšetes ar ekspozīcijas materiālu. Tātad arī pats attēlošanas veids ir kā arhitektūras “šķērsgriezums”, kas ļauj ieskatīties tajā “iekšā”, saprast, kā tā konstruēta,” izstādes īpašo iekārtojumu paskaidro L. Jēkabsone.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+