×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. maijs, 2012
Drukāt

Latvijas attēli ir redzami “Google” karšu “Street View” skatījumā

google_street_view

No šodienas “Google” karšu “Street View” skatījumā tiek iekļauta arī Latvija, kas ļauj lietotājiem apskatīt un pārvietoties 360 grādu līmenī pa ielām un vietām visā valstī ar fotogrāfiskās datubāzes palīdzību, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja “Google” sabiedrisko attiecību pārstāve Inga Oliņa.

“Nozare.lv” pārliecinājās, ka “Street View” skatījumā var redzēt gan Rīgas, gan provinces pilsētu skatus. Paziņojumā medijiem bija pievienoti “Street View” skatījuma paraugi no Kuldīgas, Rojas un Ventspils. Jau ziņots, ka pērn vasarā “Google” ar vairākām īpaši aprīkotām mašīnām sāka Latvijas pilsētu fotografēšanu.

“Tuvākajās dienās “Google Street View” transportlīdzekļi atsāks braukšanu Latvijā, lai savāktu jaunus attēlus Latvijas “Street View” kartes papildināšanai,” teikts šodienas paziņojumā.

“Google” norāda, ka “Street View” skatījumi ir pieejami bez maksas un var noderēt uzņēmējiem. “Uzņēmēji ar “Street View” tehnoloģijas palīdzību var veicināt savu biznesu, bez maksas ievietojot to savās mājaslapās, tādējādi kļūstot pieejamāki un ērtāk sasniedzami saviem klientiem. Tagad, piemēram, Rīgas nekustamo īpašumu aģents var piedāvāt 360 grādu skatu uz namīpašumu, kas atrodas pārdošanā. Tūrists, vai viņš ir no Lielbritānijas vai Latvijas, uzreiz var apskatīt, vai viņa interesējošā viesnīca atrodas patīkamā apkārtnē,” teikts paziņojumā presē.

Kā skaidrots paziņojumā, “Street View” skatījumā var nokļūt, tuvinot “Google” karti līdz zemākajam līmenim un klikšķinot uz “cilvēciņa” simbola, kas parādās vietā kartē, kur notikusi fotografēšana ielu līmenī. Tad rodas iespēja skatīt izvēlēto adresi 360 grādu panorāmā.

Paziņojumā arī teikts, ka “Google” rūpējies par privātumu, par ko arī izskanēja rūpes no Datu valsts inspekcijas, iekams pērn tika atļauta “Street View” mašīnu darbošanās. “”Street View” satur tikai tos skatus, kurus var redzēt no publiski pieejamām vietām, un aizpludina visus mašīnu reģistrācijas numurus un cilvēku sejas. Jebkurš kartes lietotājs var ziņot par, viņaprāt, nepiemērotiem skatiem, izmantojot funkciju “Ziņot par kļūdu”, informē “Google”.

Jau ziņots, ka internetā redzami “Street View” skatījumā atrastu kuriozu apkopojumi, tostarp putns, kas uzbrūk kamerai, ceļmalā guļoši dzērāji, dīvaini vai rupji uzraksti uz māju sienām dažādās valodās u.tml. Vietām arī “Google” mašīnām apzināti sekojuši jokdari, atkailinoties vai rādot rupjus žestus un uzrakstus.

“Google” ir globāla ASV informācijas tehnoloģiju (IT) un interneta pakalpojumu kompānija, kura pazīstama ar “Google” meklēšanas rīku, bezmaksas “Gmail” e-pasta pakalpojumu, kartēm un “Street View”, video un foto krātuvēm un virkni citu pakalpojumu. “Google” arī uztur un attīsta mobilo telefonu operētājsistēmu “Android”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+