×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
14. aprīlis, 2017
Drukāt

“Latvijas attīstībai” cer uz uzvaru Rīgā, JKP plāno vairāk nekā desmit vietas (10)

Partijas "Latvijas attīstībai" valdes priekšsēdētājs Juris Pūce (no kreisās) un valdes loceklis Viesturs Liepkalns ieradušies Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijā, lai iesniegtu apvienoto Latvijas Reģionu apvienības un partijas "Latvijas attīstībai" deputātu kandidātu sarakstu 3.jūnijā gaidāmajām Rīgas domes vēlēšanām. Foto - LETAPartijas "Latvijas attīstībai" valdes priekšsēdētājs Juris Pūce (no kreisās) un valdes loceklis Viesturs Liepkalns ieradušies Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijā, lai iesniegtu apvienoto Latvijas Reģionu apvienības un partijas "Latvijas attīstībai" deputātu kandidātu sarakstu 3.jūnijā gaidāmajām Rīgas domes vēlēšanām. Foto - LETA

Rīgas domes (RD) vēlēšanām piektdien vieni no pirmajiem tika iesniegti Latvijas Reģionu apvienības un partijas “Latvijas attīstībai” (LRA/LA) kopīgais saraksts un Jaunās konservatīvās partijas (JKP) saraksts.

Rīgas domes vēlēšanās LRA/LA startēs vienotā sarakstā. “Latvijas attīstībai” valdes priekšsēdētājs Juris Pūce pēc saraksta iesniegšanas žurnālistiem teica, ka politiskās organizācijas esot rūpīgi strādājušas, lai sagatavotu ļoti spēcīgu un kompetentu deputātu kandidātu sarakstu.

Pūces pārstāvētas organizācijas strādājot, lai uzvarētu vēlēšanās Rīgā, bet vēlētāju atbalsts lielākoties ir atkarīgs no pašas partijas un tās spējas pārliecināt vēlētājus. “Mums ir ļoti spēcīga kandidātu komanda. Esmu pārliecināts, ka rezultāti būs ļoti labi, tomēr precīzas prognozes es atturēšos izteikt,” norādīja Pūce.

Cilvēku uzmanības pievēršanai saraksta veidotāji plāno tradicionālu mediju kampaņu, reklāmas radio un drukātajos izdevumos. Tāpat iedzīvotājiem tiks sūtītas avīzes, ļoti plaši izmantoti sociālie tīkli un paredzētas tikšanās ar vēlētājiem.

LRA/LA sarakstā ar pirmo numuru startēs Saeimas deputāts, Latvijas Reģionu apvienības līderis Mārtiņš Bondars, tālāk seko Pūce, basketboliste Anete Jēkabsone-Žogota un bijušais Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars.

Savukārt JKP sarakstā ar pirmo numuru iekļauta bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietniece Juta Strīķe, kurai kā nākamie seko partijas vadītājs, bijušais tieslietu ministrs Jānis Bordāns un bijušais KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieks Juris Jurašs. Trijotne ir arī partijas Rīgas mēra amata kandidāti.

Sarakstā atrodas arī bijušais Jaunsardzes un informācijas centra direktors Druvis Kleins, nesen partijā iestājies bijušais Uzņēmumu reģistra vadītājs un iekšlietu ministrs Māris Gulbis, Daudzbērnu ģimeņu biedrības vadītājs Imants Keišs un dzejniece Eva Mārtuža.

Strīķe un Bordāns žurnālistiem uzsvēra, ka visi JKP sarakstā iekļautie ir partijas biedri un pārstāvot plašus
sabiedrības slāņus.

“Ļoti plaša pārstāvniecība – gan mediķi, gan pensionāri. Sarakstā ir arī vidējie un mazie uzņēmēji, cilvēki no dažādām sociālajām grupām, bet pārsvarā tie ir tautas kustībām raksturīgi pārstāvji. Pārsvarā tie ir cilvēki, kuri nav ieguvuši tā saucamo popularitāti, jo līdz šim nav bijuši aktīvi partiju darboņi,” paziņoja Strīķe un Bordāns.

JKP cer, ka JKP Rīgas domē būšot pārstāvēta plaši un iegūs vairāk nekā desmit deputātu vietas.

Pirms LRA/LA un JKP savu sarakstu iesnieguši arī “Eiroskeptiķi – Rīcības partija”. Neviens no trīs sarakstiem gan oficiāli vēl nav reģistrēts.

Jau ziņots, ka no šodienas līdz 24.aprīlim partijas, to apvienības un vēlētāju apvienības var iesniegt deputātu kandidātu sarakstus šā gada pašvaldību vēlēšanām.

Lai gan šogad kandidātu sarakstu iesniegšana iekrīt Lieldienu brīvdienās, daļa pašvaldību vēlēšanu komisiju sarakstus pieņems arī brīvdienās.

Šodien sarakstus pieņem arī vietējās vēlēšanu komisijas Daugavpilī, Liepājā, Jūrmalā, Jēkabpilī, Tukuma novadā, Cēsīs, Ogrē, Gulbenē un Jaunpils novadā.

Pašvaldību vēlēšanām kandidātu sarakstus var iesniegt partijas, partiju apvienības, kā arī vairākas partijas kopīgi, apvienību nereģistrējot. 40 novados, kur iedzīvotāju skaits vēlēšanu izsludināšanas dienā bija mazāks par 5000, kandidātu sarakstus varēs iesniegt arī vēlētāju apvienības.

Pašvaldību vēlēšanās deputātu kandidātu saraksti netiek numurēti, bet kārtību, kādā sakārtojamas zīmes iecirkņos (kura
saraksta zīme būs virspusē), noteiks izlozē.

3.jūnija pašvaldību vēlēšanās būs jāievēl deviņu republikas pilsētu un 110 novadu domes, kopskaitā 1614 deputāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Kad ieraudziju Zagara vardu,tapa viss skaidrs par sito partiju. Vai tad tiesam vairs nav gudru,godigu,cilvecisku,profesionalu cilveku Latvija. Tad jau var pienemt klat Reziju ar viru,Dalderi,kurs metajas pa partijam ka pendele un bus solidara bukete.

 2. puuces kungàm jau bija nesmukumi pa presi izbazuu eti. no puces puses kkaada reakcija bija? vai ir nav vainiigs … kkaa nekaads troksnis nebija. klusinjaam pieklusa. ko tas noziimee???

 3. Atbalstu JKP. BORDĀNS ar darbiem pierādījis, ka vēlas taisnīgāku un godīgāku Latviju. Ja nepatīk kāds cits kandidāts no partijas, ir iespēja izsvītrot.

 4. Tajā partijā salīduši tautai ļoti nepatīkami personāži, cerību viņiem maz, bet kā saka – cerība mirst pēdējā. Ja tur nebūtu Strīķe, Pūce, Gulbis, Žagars un vēl daži, tad varbūt kādu vietui arī saņemtu.

 5. Kurā vietā tai JKP tas dižais konservatīvisms dzīvo? Vai tagad bijušos KNABiešus sauc par konservatīvajiem? Liberāļu draugaļas un atbalstītāji viņi patiesībā it! Žēl to ļautiņu, kas tic un cer uz kādu saprātu. Viņķeles un Ķīļa kompānija nu sevi sauc par “jauno konservatīvismu” – tur pat sunim jāsmejas!

 6. Apmierinātais ciniķis. Atbildēt

  Aabas partijas ir Vienotības rezerves partijas, gadījumam ja Vienotību neievēl.

 7. bondar jūt, ka uz Saeimu vairs nav ko cerēt? uzvarēs…..smieklīgi!

 8. Ne mums vajag vecos komūnistu surogātus, ne jaunizceptos oportūnistus. Mums vajag partiju, kurai rūp latviska, godīga Latvija.

Draugiem Facebook Twitter Google+