×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
30. augusts, 2014
Drukāt

“Latvijas attīstībai” kā premjera amata kandidātu izvirza Pūci (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Partijas "Latvijas attīstībai" Ministru prezidenta amata kandidāts Juris Pūce.

Partija “Latvijas attīstībai” (LA) sestdien, 30.augustā, kongresā kā Ministru prezidenta amata kandidātu 12.Saeimas vēlēšanām izvirzīja bijušo Ekonomikas ministrijas valsts sekretāru Juri Pūci.

Kā ekonomikas ministra kandidāts tika izvirzīts Saeimas deputāts, LA valdes loceklis Vladimirs Reskājs, kā izglītības un zinātnes ministra amata kandidāte izvirzīta juriste, partijas valdes locekle Liene Cakare un veselības ministra amatam kā kandidāts nominēts LA līderis Einars Repše.

Visi kandidāti tika izvirzīti vienā balsojumā, kad Repše aicināja balsot par viņa virzīto Pūces kandidatūru un paša premjera amata kandidāta piedāvāto komandu.

Pūce savā runā kongresa delegātiem norādīja, ka Latvijas valdībai vajadzēja ilgāku laiku, lai iekustētos un sāktu reaģēt uz notiekošo Ukrainā. “Šķiet, valsts augstākās amatpersonas cerēja, ka kaut kā jau viss norims un varēsim turpināt kā agrāk,” norādīja LA premjera amata kandidāts. Viņš piebilda, ka jau mēnesis ir pagājis kopš Krievijas atbildes sankciju sākuma, bet valdības darba rezultātu vietējo uzņēmēju atbalstam vēl nav.

Runājot par vairākiem veicamajiem darbiem, Pūce akcentēja, ka, ja valdība nezina, kā tos paveikt, “mēs to pateiksim priekšā”. Viņš norādīja uz partijas trīs prioritātēm. Viena no tām paredz nodrošināt Latvijas iedzīvotājus ar uzreiz pieejamu, kvalitatīvu veselības aprūpi, pārtraucot par to prasīt līdzmaksājumus.

Nākamā prioritāte paredz nodrošināt Latvijas iedzīvotājus ar visiem pieejamu izglītības sistēmu, kas garantē labi atalgotu darbu. Tāpat partija sola panākt, ka Latvijas iedzīvotājiem būs daudz vairāk labi atalgotas darba vietas, un uzņēmējus vairs netraucēs birokrātu terors. “Mēs zinām, kā to panākt,” akcentēja LA premjera amata kandidāts.

Arī Reskājs savā runā cita starpā uzsvēra, ka politiskais spēks mainīs valsts iestāžu attieksmi pret uzņēmējiem. Turpmāk valsts mērķis būs atbalstīt un palīdzēt uzņēmējiem veidot labi apmaksātas darba vietas, nevis likt šķēršļus, solīja politiķis.

Viņš norādīja, ka partija veiks valsts konkurētspējas un uzņēmējdarbības vides uzlabošanu, atjaunos ražošanas sfēru un sniegs atbalstu jaunajiem uzņēmējiem. LA nepieļaus nodokļu paaugstināšanu, uzsvēra ekonomikas ministra amata kandidāts.

Savukārt Cakare kā izglītības un zinātnes ministres amata kandidāte uzvēra, ka nekavējoties ir jāveic sen nepieciešamās pārmaiņas izglītībā un šai sistēmai ir jānodrošina jauniešiem labi apmaksāts darbs. Viņa norādīja uz nepieciešamību atbalstīt skolotājus, pārtraukt viņu pārslodzi un maksāt pienācīgu algu.

Tāpat nepieciešams ieguldīt profesionālās izglītības programmās un pedagogos, ieviest duālo apmācības sistēmu un sakārtot “uzblīdušo un šaubīgas kvalitātes augstāko izglītību – tā, lai katram jaunietim, kurš studē Latvijā, būtu iespēja to darīt par valsts budžeta naudu”, akcentēja politiķe.

Pūce savā runā pirms balsojuma norādīja, ka “mums ir spēcīgi kandidāti, kas varētu pretendēt arī uz citiem ministra amatiem”.

Viņš norādīja, ka uz ārlietu ministra amata varētu pretendēt bijušais Eiropas Parlamenta deputāts un bijušais ārlietu ministrs Rihards Pīks, uz tieslietu ministru amatu LA valdes locekle Baiba Fromane, uz finanšu ministra amatu – ekonomists Uldis Osis, uz kultūras ministra amatu – bijušais Latvijas Nacionālās operas vadītājs Andrejs Žagars un uz vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatu – LA valdes locekle juriste Olga Geitus-Eitvina.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Izcils kandidātu saraksts ! Latvijas godīgākie cilvēki un gudrākie prāti, Jarkins, Repše, Pūce, Žagars un vēl tas basīša administrators

 2. Kāpēc nav nominēts satiksmes ministrs?! Mūjabels Jakrins!

 3. IR daži nopietni jautājumi: 1) KUR ņems naudu kvalitatīvai veselības aprūpei un KĀ izskaudīs MĒRĶTIECĪGO IEŠANU UZ 100% APMAKSĀTU veselības apūpi, ko VEIKSMĪGI īstenojuši VISI bijušie veselības ministri – dakteri???
  2) KUR ņems naudu PEDAGOGU algām , 3) KĀ radīs VIENOTU DARBA SAMAKSU, 4)KĀ MAINĪS PAŠREIZĒJO skolēnu visatļautību, 5) KĀ CELS ĢIMENES NOZĪMI UN ATBILDĪBU BĒRNU AUDZINĀŠANĀ?
  Par Uldi Osi un Andreje Žagaru NEVAR BŪT NEKĀDAS RUNAS, tas ir GARĀM…, jo būs kārtējā tinte…
  Lai saņemtu LABU algu, ir JĀBŪT kavlificētam un LABAM speciālistam IKVIENĀ NOZARĒ!!!!
  Ja būtu “ZINĀJUŠI”, KĀ VISUS TAGAD NOSAUKTOS MĒRĶUS REALIZĒT, tad tam JAU BIJA laiks un vēlētāju UZTICĪBA, bet daudzu šā bara cilvēku galvenais “DARBS” – NEDARĪT NEKO TAUTAS UN VALSTS LABĀ!!! Savā labā gan viņi pat “PĀRSTRĀDĀJĀS”…?! Ļoti zīmīgi – savas KĻŪDAS NEVIENS NEATDZĪST…

 4. TAS PATS, DIEMŽĒL!??

 5. shis ir tas pats puuce kuru par kukuljnjemshanu taisiijaas kanbs njemt pie dziesmas ???

Draugiem Facebook Twitter Google+