×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
7. novembris, 2015
Drukāt

“Latvijas attīstībai” savā kongresā mudina valdību beigt pazemot Latviju (7)

Foto-LETAFoto-LETA

Partijas "Latvijas attīstībai" valdes priekšsēdētājs Juris Pūce uzrunā klātesošos partijas kongresā.

Partija “Latvijas attīstībai” 7.novembrī kongresā apstiprināja savas politikas rezolūcijas, cita starpā aicinot noteikt, ka jaunās nodokļu likmes var stāties spēkā ne ātrā kā gadu pēc to pieņemšanas. Tāpat politiskais spēks aicina pieņemt Kopdzīves likumu, kā arī veikt kvalitatīvas izmaiņas izglītības sistēmā.

Partija pieņēma vairākas rezolūcijas – par “Izglītības sistēmā nepieciešamajām reformām”, “Latvijas aizsardzības un nacionālās drošības izaicinājumiem”, “Prognozējamu nodokļu sistēmu” un “Latvijas ceļu uz modernu Rietumu valsti”. Dokumenti ir divās daļās – pirmajā konstatētas valstī esošās problēmas, tajā skaitā Saeimas un valdības mazspēja, un otrajā aicinājuma formā ir piedāvāti nepieciešamie risinājumi.

Politiskais spēks norāda, ka Latvijas izglītības sistēmas rezultāti kopumā starptautiski ir vērtējami kā viduvēji un ir novērojama aizvien lielāka skolēnu zināšanu un prasmju izkliede gan lauku un pilsētu skolu starpā, gan starp skolēniem atbilstoši viņu vecāku sociāli ekonomiskajam stāvoklim, nenodrošinot visiem bērniem līdzīgās tiesības. Tāpat Latvijas augstākās izglītības sistēmu raksturo ievērojams starptautiskā salīdzinājumā viduvēju un vāju augstākās izglītības institūciju un studiju programmu īpatsvars.

Tāpēc partija aicina Saeimu un Ministru kabinetu nekavējoties sākt kvalitatīvas pārmaiņas Latvijas izglītības sistēmā, lai veicinātu Latvijas izglītības starptautisku konkurētspēju. Nepieciešams panākt to, ka Latvijas skolās un augstskolās strādā labākie skolotāji un pasniedzēji, nodrošinot atbilstošu atalgojuma modeli, augstu pedagogu izglītotību un pastāvīgu tālākizglītību. Latvijas pirmsskolu, skolu un augstskolu tīklam ir jābūt atbilstošam Latvijas sabiedrības vajadzībām – efektīvam, apgādātam ar laikmetīgām tehnoloģijām un mūsu bērniem pieejamam, pārliecināts politiskais spēks.

Attiecībā uz drošības jomu “Latvijas attīstībai” norāda, ka ilggadējie ieguldījumi aizsardzības un drošības spējās ir bijuši nepietiekami un nav spēts izpildīt saistības pret partneriem NATO. Jāņem vērā, ka Krievijas agresija pret Ukrainu un Krievijas īstenotā hibrīdkara pret Rietumiem rezultātā ir pieaudzis saspīlējums attiecībās starp Krieviju un Rietumu pasauli, pausts dokumentā.

Tāpēc partija akcentē NATO un Eiropas Savienības attīstības nozīmi Latvijas nacionālās drošības nodrošināšanā, jo tikai stiprā Eiropas un transatlantiskā sadarbībā, kas apvieno vērtībās un ģeopolitiskā redzējumā līdzīgas valstis, to skaitā, Latviju, varam cerēt uz Latvijas nacionālās drošības ilgtspēju. Saeima un Ministru kabinets tiek aicināti mērķtiecīgi stiprināt Latvijas iekšējās drošības sistēmu, kā arī turpināt palielināt budžetu valsts aizsardzībai tā, lai 2018.gadā sasniegtu vismaz 2% no iekšzemes kopprodukta un tiktu izpildītas minimālās NATO dalībvalsts saistības. Politiskais spēks pieļauj iespēju, ka aizsardzībai atvēlētie līdzekļi varētu būt arī lielāki par 2%.

Ekonomikas jomā partija norāda, ka Latvijas nodokļu sistēmu raksturo īpaša nestabilitāte un neprognozējamība, jo Saeima groza nodokļu likumus vismaz sešas reizes gadā, un pat ilglaicīgi solījumi tiek viegli atmesti, sagatavojot ikgadējo budžetu. “Uzņēmēji nodokļu sistēmas neprognozējamību uzrāda kā galveno faktoru, kas kavē Latvijas ekonomikas attīstību. Tāpat pēdējo gadu laikā Saeima un Ministru kabinets acīmredzami uzskata par mazsvarīgu uzņēmējdarbības attīstību un tiecas to visādi ierobežot – bez pamatojuma izposta mikrouzņēmumu nodokļa likumu, kā arī paaugstina darbaspēka nodokļus, kuru līmenis tāpat Latvijā uzskatāms par salīdzinoši augstu,” pauž politiskais spēks.

Tāpēc partija nolēmusi aicināt Saeimu noteikt likumā, ka nodokļu likmju izmaiņas nedrīkst tikt veiktas vienlaikus ar valsts budžeta pieņemšanu un drīkst stāties spēkā ne ātrāk kā gadu pēc to pieņemšanas. Nepieciešams arī veikt nozīmīgas nodokļu reformas ar mērķi padarīt ekonomiku konkurētspējīgāku – tai skaitā, būtiski samazināt nodokļu likmes darbam, veicināt uzņēmēju ieguldījumus darba ražīgumā, pētniecībā un attīstībā, stimulēt radošas, modernas ekonomikas izveidi ar atbilstošu nodokļu regulējumu. “Latvijas attīstībai” nolēmusi arī aicināt Saeimu nekavējoties atjaunot atvieglota nodokļa regulējumu īpaši mazajiem uzņēmumiem, veicinot darba vietas saglabāšanu un ekonomikas attīstību.

Balsojumā par rezolūciju “Latvijas ceļš uz modernu Rietumu valsti” par bija gandrīz visi balsotāji, atturoties vienam delegātam. Tajā norādīts, ka Latvija pirms 11 gadiem, iestājoties Eiropas Savienībā, atzina sevi par Rietumu demokrātiju un tiesisku valsti, proti, atzina Rietumu vērtības par savām. “Latvijas Saeima un Ministru kabinets demonstrē neizpratni par modernām Rietumu vērtībām, vairojot neiecietību un neiejūtību, atsakās nodrošināt cilvēktiesību aizsardzību, piemēram, rādot atklāti vienaldzīgu un pat naidīgu attieksmi pret patvēruma meklētājiem, atsakoties pieņemt kopdzīves regulējumu un pieņemot tā saukto “tikumības likumu”, kas apdraud izglītības kvalitāti Latvijā,” norādīts dokumentā.

Politiskais spēks arī norāda uz zemo sabiedrības uzticības līmeni valsts varai un zemo sabiedrības saliedētības līmeni un ka saistībā ar patvēruma meklētāju skaita pieaugumu dzirdami nepieņemami Latvijas valdošo politiķu paziņojumi, kas pauž neiecietību, vairo bailes un naidu sabiedrībā.

Tāpēc “Latvijas attīstībai” aicina valdību veicināt atvērtas sabiedrības attīstību Latvijā, novēršot diskrimināciju un demonstrējot pastāvīgu atbalstu Rietumu vērtībām ikkatrā lēmumā, kā arī, pieņemot lēmumus, vadīties pēc vispārcilvēciskām vērtībām un demonstrēt līdzcietību un iejūtību. Politiskais spēks mudina beigt pazemot Latviju, pieņemot jau tā diezgan nelielās patvēruma meklētāju tiesības ierobežojošas normas.

Partija aicina nekavējoties atcelt grozījumus Izglītības likumā jeb tā saukto “tikumības” likumu, izbeidzot cenzūras draudus Latvijas izglītības sistēmā. Saeima tiek mudināta nekavējoties pieņemt Kopdzīves likumu, nodrošinot vienādu aizsardzību visām Latvijas ģimenēm, kā to pieprasa Satversme, Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību konvencija un citi starptautiskie tiesību akti. Tāpat parlaments tiek aicināts veikt tiesu un pārvaldes sistēmas reformu, lai nodrošinātu adekvātu Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesību aizsardzību.

Kā ziņots, “Latvijas attīstībai” ir parlamentā nepārstāvēta partija, jo 12.Saeimas vēlēšanās 2014.gadā nepārvarēja 5% barjeru.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Tiku lídz repšem un izsvítroju šos no atmiņas- šitie ir tikai muldoņas

 2. Gan Repse, gan Puce, ejit tacu fiziski stradat, ne muldet. Abi esat bijusi gan minstriju seftmani, gan lemumu biditaji, Repse pat Liepajas Metalurgam galvojuma devejs. Ko derigu esat izdarijusi valsts laba?? NEKO !! Tad nu, ja neproti, tad vairs nelien, ej stradat par krasotaju, apmeteju, vai kur citur, kur muldesana neder, bet gan darbs darams.

 3. Pūce pilnā plaukumā ekonomijas ministrijā nodemonstrēja izglītošanu būvniecības likumos un drošības NOTEIKUMOS , kas pēc izglītības ir gatavais MURGS!

 4. Brīnums gan, ka tad tāda partija vēl eksistē! Tad nu laiks mainīt nosaukumu, Politisko Līķu partija būtu īsteni piemērots.

 5. … Un cik cilveku:

  1. Piedalijas sai kongresa … ?
  2 … parakstas zem sada preteji diskriminosas rezolucijas … !?
  3 … kas ir domats ar ‘ modernam Rietumu vertibam’ … ‘visparcilveciskam’ tiesibam ?
  4 … un cik tad sanema, ja ne 5% … ?
  5 … sim ‘politiskam spekam’ reiz butu jabeidz skelt latviesu elektoratu … !

 6. … Un cik cilveku:

  1. Piedalijas sai kongresa … ?

  2 … parakstas zem sada preteji diskriminosas rezolucijas … !?

  3 … kas ir domats ar ‘ modernam Rietumu vertibam’ … ‘visparcilveciskam’ tiesibam ?

  4 … un cik tad sanema, ja ne 5% … ?

  5 … sim ‘politiskam spekam’ reiz butu jabeidz skelt latviesu elektoratu … !

Draugiem Facebook Twitter Google+