×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
21. augusts, 2014
Drukāt

Latvijas autobraucēji savās mašīnās arī gatavo ēst un lako nagus

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

“Mazda un “Neste” veiktā aptauja par Latvijas autobraucēju paradumiem atklāj – lielākā daļa mašīnā pārvietojas vienatnē vai divatā, turklāt pamatā dienā nobrauc nelielus attālumus, taču mēdz turpat pie stūres nodoties skaistumkopšanai un seksam, portālu LA.lv informēja aptaujas autori.

Aptaujā noskaidrots, ka ikdienā ar auto pārvietojamies salīdzinoši maz – izrādās, ka lielākā daļa respondentu dienā vidēji nobrauc līdz 50 kilometriem, bet nepilni 30% respondentu veic tikai 5 līdz 20 kilometrus īsus izbraucienus.

Latvijas mašīnas nav pārāk noslogotas: 44% respondentu atzīst, ka ikdienā ar tiem mašīnā brauc vēl tikai viens cilvēks, savukārt ar 34% aptaujāto diendienā automašīnā brauc vēl divi cilvēki.

Aptaujas dalībnieki tika aicināti nosaukt arī dīvainākas lietas, ko darījuši savā automašīnā. Populārāko atbilžu augšgalā aptaujāto vidū bija gulēšana automašīnā un ēst gatavošana – no salātiem līdz pat kūkām un saldumu cepšanai uz iesmiņiem. Kāds vīrietis bija sagādājis adrenalīnu sev un darbu ķīmiskajai tīrītavai, pie stūres sakratot un tad atverot limonādes bundžiņu, kas praktiski uzsprāga neveiksmīgajam šoferim rokā.

Kā izrādās, daudzi respondenti ir gana lunkani un akrobātiski, jo labprāt nodevušies mīlas priekiem automašīnā.

Vairākas daiļā dzimuma pārstāves atzina, ka mašīnu dažkārt izmanto arī kā skaistumkopšanas salonu: koriģēja uzacis, veica vaksāciju, veidoja matus un lakoja nagus. Viens no interesantākajiem un tiešām dīvainākajiem piedzīvojumiem ir atgadījies ar kādu no respondentiem, kurš mašīnā veda pēc mīlas priekiem izslāpušu āzi.

Runājot par tuvākiem un tālākiem ceļojumiem, aptaujātie iedzīvotāji atzinuši, ka reizi pa reizei mēdz mērot iespaidīgus attālumus ar savu automašīnu. Tā, piemēram, kāds respondents mērojis ceļu no Rīgas līdz pat 3900 kilometrus attālajai Portugālei, bet kāds cits nobrauca 1700 kilometrus līdz Francijai. Pēc atbildēm var spriest, ka iedzīvotājiem patīk apceļot Eiropu un Skandināviju – ir minēta Vācija, Nīderlande, Šveice, Itālija, Moldāvija, Polija, Norvēģija, Zviedrija un citas valstis. Arī Baltijas valstis, Lietuva un Igaunija, ir lielā cieņā autobraucēju vidū, bet no minētajiem galamērķiem vispopulārākie ir sastopami tepat Latvijā: Ventspils, Rēzekne, Salacgrīva, Kolka, Tērvete un citas pilsētas.

Vairāk nekā pusei aptaujāto benzīna uzpildes vietas izvēlē svarīga degvielas kvalitāte un teju 45% respondentu – degvielas cena. Kā diezgan svarīgs priekšnoteikums 41% aptaujāto ir uzpildes stacijas atrašanās vieta, bet tikai 16% respondentu būtiski šķiet, lai reizē ar degvielas uzpildīšanu ir iespēja arī iepirkties veikalā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+