×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
9. jūnijs, 2015
Drukāt

“Latvijas Avīzē” – viss par VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētkiem

Zvalstu_logo_8

Lai mūsu lasītāji un visi kora mākslas cienītāji gūtu vispilnīgāko informāciju par VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētkiem, nākamotrdien, 16. jūnijā, “Latvijas Avīze” laidīs klajā šim starptautiski nozīmīgajam muzikālajam notikumam veltītu īpašu vairāku lappušu ielikumu.

VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki Rīgā un Latvijas novados norisināsies no 25. līdz 28. jūnijam, atzīmējot šīs tradīcijas 20 gadus. To gaitā svētki sarīkoti visās tradīcijā iesaistītajās dalībvalstīs, izņemot Dāniju. Simboliski, ka tieši jubilejas gadā svētki atgriežas Latvijā. Astoņu tūkstošu dalībnieku vidū būs kori no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Dānijas un Islandes, kā arī latviešu kori ārvalstīs. Programmu papildinās deju kolektīvi un pūtēju orķestri.

“Latvijas Avīzes” īpašajā, svētkiem veltītajā laidienā uzzināsiet, kas būs īpašs tieši šajos svētkos. Varēsiet lasīt par Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku 20 gadu jubilejai un svētku aizsācēja, izcilā latviešu diriģenta Imanta Kokara piemiņai veltīto koncertu “Esi sveicināta, Saule!” un profesora ieguldījumu svētku dibināšanā, kā arī interviju par šo svētku nākotnes redzējumu, kuru sniegs VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku mākslinieciskais vadītājs, diriģents Romāns Vanags. Stāstīsim par visiem nozīmīgākajiem svētku notikumiem, arī par izstādi “Latviskās dvēseles raksti”, ko svētku laikā atklās izstāžu zālē “Rīgas Mākslas telpa”. Uzzināsiet par norisēm Novadu dienā, kad koru koncerti notiks vairākās Latvijas pilsētās – Jūrmalā, Siguldā, Cēsīs, Tukumā, Ogrē un Bauskā.

Svētku noslēguma koncerts norisināsies 28. jūnijā Mežaparka Lielajā estrādē Rīgā. Uzzināsiet koncerta programmu, kuru veidos izcili skaņdarbi, kas iepriekš jau izskanējuši Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētkos, kā arī vairākas jaunas dziesmas no visām svētku dalībvalstīm. Varbūt kādam būs atklājums, ka pasaulē visvairāk atskaņotais skaņdarbs nav Mocarta “Rekviēms”, bet gan Karla Orfa slavenā kantāte “Carmina Burana”, no kuras daļas izpildīs Ziemeļu un Baltijas valstu kopkoris un kas būs grandiozākais šā skaņdarba atskaņojums pasaulē. Vokālā grupa “Cosmos” apvienosies īpaši šim gadījumam, lai svētku Noslēguma koncertā kopā ar kopkori izpildītu dziesmu “Vindo”. Jautāsit, ko nozīmē šis vārds? Arī tā jēgu atklāsim svētkiem veltītajā 16. jūnija ielikumā. Tajā stāstīsim arī par tradicionālajām meistarklasēm, kurās uzstāsies dalībvalstu prezentācijas kori, svētku atklāšanas ceremoniju Esplanādē un krāšņo gājienu.

Svētku Noslēguma koncerts vienlaikus būs arī Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmas noslēguma pasākums Latvijā, tādējādi piesaistot gan Latvijas, gan visas Eiropas sabiedrības uzmanību Dziesmu svētku tradīcijai.

VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu un deju svētkus sagatavo un rīko Kultūras ministrija un Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Ārlietu ministriju un Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātu, Iekšlietu ministriju, Valsts policiju un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Veselības ministriju un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Latvijas pašvaldībām, Latvijas Televīziju un Latvijas Radio, nevalstiskajām organizācijām, kā arī Baltijas un Ziemeļu valstu organizācijām.

16. jūnija ielikumā būs publicēta arī detalizēta VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku programma, kā arī to atbalstītāji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+