×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
29. jūnijs, 2016
Drukāt

Latvijas balerīna uzvarējusi Korejas starptautiskajā baleta konkursā (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jolanta Lubēja un Aivars Leimanis.

Korejas Starptautiskajā baleta konkursā panākumus guvuši divi jauni Latvijas baletdejotāji Jolanta Lubēja un Kārlis Cīrulis, LA.lv pavēstīja Latvijas Nacionālās operas un baleta sabiedrisko attiecību speciāliste Irbe Treile.

Latvijas Nacionālā baleta soliste Jolanta Lubēja Korejas starptautiskajā baleta konkursā startēja vecākajā grupā, iegūstot pirmo vietu. Savukārt Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas absolvents Kārlis Cīrulis ieguva otro vietu junioru grupā, norādīja Treile.

Jau trešo gadu konkursa starptautiskajā žūrijā piedalījās Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis, kurš dalībniekiem šogad pasniedza arī vīriešu dejas tehniku vecāko klašu audzēkņiem un puanšu tehniku meitenēm.

“Ļoti priecājamies un lepojamies ar mūsu baleta solistes Jolantas Lubējas panākumiem – šī ir pirmā reize, kad Latvijas Nacionālā baleta pārstāve šī konkursa sīvajā konkurencē izcīna pirmo vietu,” sacīja Aivars Leimanis. Viņš atklāja, ka korejieši ir ļoti pārsteigti par Latvijas baletdejotāju augsto sniegumu, jo no tik mazas valsts kā Latvija katru gadu ir kāds laureāts. “Redzot un novērtējot mūsu dejotāju augsto līmeni, septembrī esam uzaicināti braukt uz Korejas baleta festivālu, kurā piedalīsies arī dejotāji no Berlīnes Valsts baleta, Guandžou Ķīnas baleta, Korejas Nacionālā baleta un citiem. Festivālā dejosim Artura Maskata “Tango” Kšištofa Pastora horeogrāfijā,” atklāja Leimanis.

Jolanta Lubēja ir Latvijas Nacionālā baleta māksliniece kopš 2009. gada, dejojusi princeses Florīnas, Ceriņu fejas, Briljanta un Fejas lomas izrādē “Apburtā princese”, Odīlijas, Lielā gulbja un Līgavas lomu “Gulbju ezerā”, Zinas lomu baletā “Gaišais strauts”, Hermijas un Laumas lomas izrādē “Sapnis vasaras naktī”, kā arī titullomu baletā “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”.

Ieguvusi 3.vietu Starptautiskajā Jauno dejotāju konkursā Stora Daldansen Zviedrijā (2008). Māra Liepas fonda stipendiāte (2006, 2007, 2008). 2009. gadā saņēmusi Latvijas republikas Kultūras ministrijas balvu par sasniegumiem Starptautiskajā baleta konkursā Zviedrijā.

Korejas starptautiskais baleta konkurss šogad notika jau devīto reizi, pulcējot spēcīgus dalībniekus no Korejas, Japānas, Ķīnas, Polijas, Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Mongolijas, Lietuvas, Latvijas un citām valstīm.

Pagājušajā gadā šī konkursa vecākajā grupā piedalījās Ieva Rācene, iegūstot trešo vietu, savukārt Paula Lieldidža-Kolbina junioru konkurencē ieguva sudraba medaļu. 2014. gadā sudraba godalgu ieguva Annija Kopštāle.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Apsveicu! Priecājos.

  2. prieks par tadiem varosiem cilvekie jo aiz katra p anakuma surs darbs liela centiba Latvija var lepoties ar tadiem berniem

Draugiem Facebook Twitter Google+