Mobilā versija
Brīdinājums +1.8°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
12. maijs, 2015
Drukāt

“Latvijas balzama” 115. jubilejā – vēsturiska pastaiga uzņēmumā

Andas Krauzes fotoAndas Krauzes foto

Senie mērtrauki, lielākais desmit litriem (atbilst vienam spainim), mazākais – pieciem litriem.

Šogad aprit 115 gadu, kopš darbu sāka Rīgas valsts degvīna noliktava nr.1 (tagadējais “Latvijas balzams”), lai nodrošinātu Vidzemes guberņā ieviesto valsts spirta monopolu. Par uzņēmuma dzimšanas dienu tiek uzskatīts 1900. gada 30. aprīlis – šajā datumā fiksēts pirmais akts par rektificēta spirta kravas pieņemšanu noliktavā. Pirmā spirta krava bijusi 824 spaiņi, savukārt šā gada 28. aprīlī “LB” saņēma spirtu jau 800 000 litru apjomā. Kā liecina vēstures arhīva dati, 1903. gada novembrī uzņēmumā strādāja 204 strādnieki, no kuriem lasītpratēji bija 175. Mūsdienās AS “Latvijas balzams” nodarbina 600 strādājošo divās ražotnēs.

Pievienot komentāru

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumu (1)Saskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+