Ekonomika
Laukos

“Latvijas balzamam” šogad apgrozījuma uzrāviens 16

Foto: LETA

AS “Latvijas balzams” apgrozījums pirmajā pusgadā šogad bija 35,993 miljoni eiro, kas ir par 3,1% vairāk nekā tādā pašā periodā pērn, bet peļņa bija 2,522 miljoni eiro, kas ir par 13% mazāk nekā pirmajā pusgadā pērn, liecina “Latvijas balzams” neauditēts 2017.gada sešu mēnešu finanšu pārskats.

Pieaugums sasniegts, pateicoties pieaugošajiem pasūtījumiem no lielākā privāto zīmolu klienta “SPI Cyprus”, lai arī šādu pasūtījumu rentabilitāte ir zemāka, nekā pārdodot “Latvijas balzams” zīmolus, teikts ziņojumā par pirmo pusgadu. Tāpat pozitīvi pusgada rezultātus ietekmējuši arī sniegtie noliktavas un loģistikas pakalpojumi gan ārējiem klientiem, gan saistītajiem uzņēmumiem.

Savukārt peļņas kritums skaidrots ar to, ka rezultātus ietekmēja ienākumi no vienreizējiem darījumiem, kā apdrošināšanas atlīdzības izmaksa 280 000 eiro vērtībā saistībā ar 2014.gadā notikušo ugunsgrēku ražotnes teritorijā, kā arī ieņēmumi no atsevišķu nekustamā īpašuma objektu pārdošanas 594 000 eiro apmērā.

Kopš 2016.gada sākuma “Latvijas balzams” piedāvā noliktavas un loģistikas pakalpojumus pārsvarā alkoholisko dzērienu nozares uzņēmumiem, tai skaitā tranzīta nodrošināšanas pakalpojumi, muitas noliktavu pakalpojumi, loģistikas pakalpojumi, pievienotās vērtība pakalpojumi, komplektēšana. Veiktās darbības ir ļāvušas efektīvāk izmantot pieejamos resursus. “Latvijas balzams” sekmīgi darbojās kā Eiropas loģistikas centrs grupas pārstāvēto zīmolu izplatīšanai Eiropā, tai skaitā Skandināvijā un Krievijā.

Pārskata periodā sabiedrība nodokļos valsts budžetā ieskaitījusi 26,9 miljonus eiro, tajā skaitā akcīzes nodokli 21 miljona eiro apmērā.

Šogad uzņēmums turpinās koncentrēties uz investīciju iespējām eksistējošos un jaunos eksporta tirgos ar spēcīgu izaugsmes potenciālu un pieaugošu pārdošanu. Liels uzsvars tiks likts uz kompānijas galvenajiem eksporta zīmoliem – “Rīgas Melnais Balzams” un “Cosmopolitan Diva”, veicot investīcijas starptautiskās atpazīstamības veidošanā, kā arī zīmolu vērtības un tirgus daļas palielināšanā.

“Latvijas balzams” turpinās palielināt ražošanas efektivitāti, liekot uzsvaru uz iepirkumu, plānošanas un infrastruktūras uzlabojumiem, lai īstenotu mērķi – piegādāt kvalitatīvu produkciju par konkurētspējīgu cenu.

“Latvijas balzama” vadība arī informēja, ka kompānija ir sākusi lielu ražošanas telpu modernizācijas un rekonstrukcijas projektu, ar mērķi apvienot esošās divas ražotnes zem viena jumta. “Projekta pabeigšana rezultēsies ar sabiedrības konkurētspējas palielināšanu reģiona ražotāju vidū, jo tā ietekmēs darbaspēka, loģistikas un ražošanas izmaksu samazinājumu,” teikts vadības ziņojumā, piebilstot, ka projekta kopējās izmaksas ir plānotas 23 miljonu eiro apmērā.

Uzņēmums ir arī iesniedzis Ekonomikas ministrijai iesniegumu par uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaides piešķiršanu projekta īstenošanai un šobrīd izstrādā projekta tehnisko daļu. Pēc šo divu projekta stadiju īstenošanas “Latvijas balzama” akcionāri tiks iepazīstināti ar projekta detalizēto aprakstu, lai iegūtu viņu atbalstu šo investīciju veikšanai, atzīmēts vadības ziņojumā.

“Latvijas balzams” pirmajā pusgadā pērn strādāja ar 34,903 miljonu eiro apgrozījumu un guva 2,904 miljonu eiro peļņu.

“Latvijas balzams” kopš 2014.gada oktobra iekļauts holdinga kompānijā “Amber Beverage Group”, kas tika izveidota, starptautiskajai alkoholisko dzērienu kompānijai “SPI Group” apvienojot Baltijas uzņēmumus – “Latvijas balzamu”, dzērienu izplatītājus “SPI Distribution Latvia”, “SPI Distribution Estonia” un “Bennet Distributors” Lietuvā, specializēto dzērienu veikalu ķēdi “Latvijas balzams veikali” Latvijā un “Darija” Lietuvā. “Amber Beverage Group” dibinātāja un 100% daļu īpašniece ir Nīderlandē reģistrētā kompānija “S.P.I. Regional Business Unit B.V.”. “Latvijas balzama” akcijas kotē biržas “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

LA.lv