×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
13. decembris, 2012
Drukāt

“Latvijas balzams”: Bizness bez eiro ir braukšana ar smalku auto bez tiesībām

Foto - LETAFoto - LETA

Pašreizējo situāciju biznesa vidē var salīdzināt ar sajūtu, kad pieder smalks auto, bet nevar izbaudīt braukšanas baudu, jo nav nokārtotas tiesības, vērtējot situāciju saistībā ar gaidāmo eiro ieviešanu ekspresintervijā biznesa portālam “Nozare.lv” atzina AS “Latvijas balzams” valdes priekšsēdētājs Guntis Āboltiņš-Āboliņš.

Viņš atzina, ka jautājums par to, vai Latvijai būt eirozonā, jau ticis atbildēts 2004.gadā, kad Latvija kļuva par Eiropas Savienības dalībvalsti un lata kurss tika piesaistīts eiro valūtai, turklāt pārejai uz eiro ilgtermiņā ir vairāki pozitīvi aspekti.

“Pirmkārt, veicot norēķinus vienotā valūtā, pārstāsim tērēt uz valūtu konvertācijas rēķina, atvēlot papildu līdzekļus uzņēmumu attīstībai. Otrkārt, vienas valūtas izmantošana būtiski atvieglo administratīvos procesus, tā ir vienkāršāka un lētāka. Treškārt, pievienojoties eirozonai, Latvija rada papildu priekšnosacījumus stabilākiem valsts kredītreitingiem un zemākiem riskiem. Attiecīgi varētu pieaugt investoru interese par ieguldījumiem Latvijas ekonomikā un palielināties biznesa partneru uzticība,” norādīja “Latvijas balzama” vadītājs.

Vienlaikus viņš norādīja, ka mīnuss, ar ko jārēķinās pārejas periodā, būs psiholoģiskā adaptācija gan patērētājiem, gan uzņēmējiem.

“Tomēr gribētu atspēkot domu, ka eiro ieviešana viennozīmīgi izpaudīsies ar cenu kāpumu. Cenu izmaiņas ar “plusa” zīmi redzam arī patlaban. Galvenie iemesli ir izejvielu un energoresursu sadārdzinājums, notikumi starptautiskajā ekonomiskajā telpā un citi faktori,” sacīja uzņēmējs.

Savukārt uz jautājumu, vai tirgotāji varētu izmantot situāciju un celt cenas, viņš atbildēja noliedzoši.

“Eiro ieviešana var būt tikai iegansts, bet ne cēlonis cenu celšanai. Gluži otrādi -, ņemot vērā lata vērtību, ir maz ticams, ka tirgotāji vēlēsies cenu atspoguļot ar vēl lielākiem cipariem, kas patērētājam būs jau tā grūti psiholoģiski pieņemams,” rezumēja “Latvijas balzama” vadītājs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+