×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
11. marts, 2014
Drukāt

Latvijas Banka aicina balsot par 2013. gada skaistāko monētu (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Banka aicina iedzīvotājus izteikt savu viedokli, kura no 2013.gadā izdotajām monētām uzrunā ar māksliniecisko risinājumu, ir emocionāla, oriģināla un tematiski saistoša.

Kā portāls “LA.lv” uzzināja Latvijas Bankā, balsošana norisināsies no 11. līdz 31. martam.

Aptauja “Latvijas gada monēta” ir būtiskākais monētu mākslas gada notikums Latvijā, kas ļauj izcelt mākslinieku ieguldījumu šajā mākslas žanrā un noskaidrot, kā sabiedrība vērtē paveikto jubilejas un piemiņas monētu (kopš eiro ieviešanas tās sauc par kolekcijas monētām) jomā, kādas tēmas, mākslinieciskie risinājumi tai šķiet pievilcīgākie.

2013.gads bija ražīgs Latvijas monētu mākslā. Kopumā tika laistas klajā septiņas dažādas kolekcijas monētas – “Sudraba lasis”, “Šūpuļa monēta”, monēta “Ak, svētā Lestene!”, “365”, Rūdolfam Blaumanim, Rihardam Vāgneram un Jāzepam Vītolam veltītās monētas.

Savu izvēli var izdarīt Latvijas Bankas interneta vietnē “www.bank.lv” vai aizpildot anketas Latvijas Bankas ēkās K.Valdemāra 2A un 1B, Rīgā, kā arī Liepājas un Daugavpils filiālēs. Balsošanas anketas būs izvietotas grāmatnīcās “Valters un Rapa”. Šogad pirmo reizi Latvijas Banka nodrošina iespēju piedalīties aptaujā ar viedtālruņu palīdzību – informācijas materiāliem tiks pievienoti QR kodi, kas ar mobilās ierīces starpniecību ļaus nokļūt balsošanas lapā.

Aptaujas rezultāti līdz 29.aprīlim tiks publicēti Latvijas Bankas interneta vietnē “www.bank.lv”.
Par 2012.gada monētu tika atzīts atkārtoti nokaltais mākslinieka Riharda Zariņa “Sudraba pieclatnieks”. Kopš 2004. gada, kad Latvijas Banka sāka rīkot šo aptauju, par gada monētām atzītas “Laika monēta”, “Barons Minhauzens”, “Ciparu monēta”, “Laika monēta II”, “Laimes monēta”, “Ūdens monēta”, “Dzintara monēta” un “Miglā asaro logs”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Visskaistākā valūta bija un paliek – LATS – ar ezīšiem, lasīšiem, skudriņām…

  2. nu gatavais hrens.banka spriekšnieki tik spēlējas un spēlējas..

Draugiem Facebook Twitter Google+