×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
21. marts, 2017
Drukāt

Latvijas Banka aicina izvēlēties īpašās monētas dizainu (11)

Ekrānšāviņi no www.baltijasmoneta.euEkrānšāviņi no www.baltijasmoneta.eu

Šodien sācies interneta balsojums, lai izvēlētos kopīgas Baltijas valstu 100 gadu jubilejai veltītas 2 eiro piemiņas monētas dizainu. Sabiedrības vērtējumam nodoti seši dizaina piedāvājumi (pa diviem no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas), kurus var apskatīt un par izraudzīto dizainu nobalsot interneta vietnē www.baltijasmoneta.eu.

Atzīmējot Baltijas valstu 100 gadu jubileju, triju Baltijas valstu centrālās bankas − Latvijas Banka, Lietuvos bankas un Eesti Pank – plāno 2018. gada sākumā izlaist 2 eiro piemiņas monētu ar vienotu dizainu. Šī monēta gan Baltijas valstu, gan visas eiro zonas iedzīvotājiem atgādinās par Baltijas nāciju apņēmību aizstāvēt savu neatkarību. Tāpat monēta apliecina Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vienotību un gatavību sadarboties neatkarības un brīvības vārdā.

Šī ir pirmā 2 eiro piemiņas monēta, kuras dizainu kopīgi izvēlas triju Baltijas valstu iedzīvotāji. Tāpat kā citas 2 eiro piemiņas monētas arī šīs tirāžas monētas būs derīgas norēķiniem visā eiro zonā. Monētām būs kopīgs, sabiedrības balsojumā izvēlēts valsts puses dizains, bet atšķirsies tajā ietvertais valsts nosaukums.

Triju Baltijas valstu centrālās bankas aicina ikvienu interesentu līdz 2017. gada 5. aprīlim balsot un piedalīties arī monētu izlozē. Kopumā tiks izlozēti 100 laimētāju, un katrs no viņiem saņems trīs monētas Brilliant Uncirculated kvalitātē īpašā suvenīriesaiņojumā – pa monētai no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas kaluma. Balvu ieguvēju vārdi tiks publiskoti vietnē www.baltijasmoneta.eu (turpat atrodami arī monētu izlozes noteikumi), bet laimētāji balvas saņems 2018. gada sākumā, kad būs tapušas monētas.

Pirmās kopīgās Baltijas valstu piemiņas monētas izveide, sadarbojoties ar tuvākajiem kaimiņiem, ir viens no spilgtākajiem akcentiem programmā, ko Latvijas Banka plāno īstenot mūsu valsts 100 gadu jubilejas kontekstā.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Jāizvēlas monētu,kas raksturīga t i k a i Baltijas valstīm! Daudzas monētas simbolikā ir vispārinātas un ja nebūtu minēti valstu nosaukumi,varētu attiecināt uz jebkuru valsti! Ir daudzas jūras pie kurām aug tropu augi,ir klintis,bet priedes pie jūras raksturīgas tikai ZA Eiropā!

 2. Eiro izraisa nelabumu tāpēc nebalsošu.
  Lai ari pati doma balot par monētām interesanta/

 3. pirmajaa rindaa 2.

 4. Loti patika triju roku kombinacija,bet nav slikts kur ir attelots tris koki kuru lapotnes ir veidotas ka republiku konturas.

 5. Bet kur tad var nobalsot? Ar aicinaajumu vien nepietiek…

 6. Te vismaz mazliet lielāka bilde, tur kur bija jābalso , vispār neko nevar saskatīt.

 7. Es nobalsoju par rokām, pārējās man vispār neviena nepatika. Nu varbūt vēl pēdējā blakus rokām, bet ar kaut kā stulbi.

 8. Es gan izvēlētos pirmās rindas trešo!
  Lai vienmēr skaidras debesis (saule).

 9. neviena nav tā īsti glīta, bet 1 no pirmās rindas mazliet labāka par pārējām,arī “rokas” vēl kaut cik, tikai TĀDAS KAULAiNAS

Draugiem Facebook Twitter Google+