×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. decembris, 2012
Drukāt

Latvijas Banka: eiro ieviešanas dēļ cenas neaug vairāk par 0,2-0,3%

Foto-LETAFoto-LETA

Eiro ieviešanas dēļ cenas neaug vairāk par 0,2-0,3%, sacīts Latvijas Bankas mājaslapā publiskotajā informācijā par to kā eiro ieviešanu sajutīs katrs naudas lietotājs.

“Nevienā no piecām jaunajām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kur eiro ieviests, nav noticis kaut cik nozīmīgs cenu kāpums. Uz eiro pārejas rēķina cenas neaug vairāk par 0,2-0,3%, kas sedz ieviešanas tehniskās izmaksas. Tas ir nieks salīdz ar globālu naftas vai pārtikas cenu kāpumu, kas cenām Igaunijā pēc eiro lika kāpt uz 4-5%,” norāda Latvijas Banka.

Centrālās bankas pārstāvji arī atzīmē, ka, piemēram, mēnesi ilgstošs lietus vai sausums Krievijas tīrumos, izraisot pārtikas cenu pieaugumu pasaules tirgos, rada vairākkārt lielāku iepirkumu groza sadārdzināšanos, nekā vienotas valūtas ieviešana.

“Jo labāk sagatavosimies pret varbūtēju nekaunību cenu noapaļošanā, jo mazāku pieredzēsim arī tādu produktu kā kafijas tase sadārdzināšanos. Latvijā ir sagatavots attiecīgs eiro ieviešanas likumprojekts, kā arī pīrāgs (godīgu tirgotāju uzteikšana) un pātaga (kontrole un sods),” uzsver Latvijas Bankā.

Tāpat Latvijas Bankā atzīmē, ka, ņemot vērā plānoto pārejas kursu – par vienu latu iedzīvotāji saņems 1,42 eiro – cenas skaitļos būs lielākas, bet tieši tikpat reižu pieaugs arī algas, pensijas, pabalsti un citi iedzīvotāju ienākumi.

Jau vēstīts, ka Latvija plāno ieviest eiro no 2014.gada.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+