×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
27. augusts, 2013
Drukāt

Latvijas Banka informatīvā kampaņā izglītos par eiro

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Latvijas Banka vakar sāka vairāku nedēļu informatīvo kampaņu par eiro ieviešanu. Kampaņas laikā trīs vietās Rīgā var arī aplūkot jaunās eiro monētas ar tautumeitas un Latvijas ģerboņa attēlu.

 

2004. gadā Tautas ideju konkursā par nacionālo eiro monētu attēlu uzvarējušās jēkabpilietes Ilzes Kalniņas devīze bija “Brīvība – Eiropas vērtība”. I. Kalniņas iecere bija kalt viena eiro monētu ar Brīvības pieminekļa attēlu, divu eiro monētu – ar sabiedrībai kopš aizvadītā gadsimta 30. gadiem zināmās, Riharda Zariņa zīmētās un piecu latu monētai izmantotās tautumeitas attēlu, bet eiro centu monētas – ar Latvijas valsts ģerboņa attēlu. Tomēr pēc konsultēšanās ar kaltuvēm secināts – Brīvības piemineklis uz viena eiro monētas izskatās slikti, tāpēc Latvijas Bankas dizaina komisija lēma par labu tautumeitas attēlam gan uz viena, gan uz divu eiro monētas. Pavisam Tautas ideju konkursā Latvija Banka saņēma 1088 nacionālās eiro monētas dizaina priekšlikumus.

Šā gada 31. jūlijā sākta Latvijas nacionālo eiro monētu kalšana Bādenes Virtembergas valsts kaltuvē Vācijā, kas izvēlēta konkursā. Pavisam kals 400 miljonus eiro monētu 98,3 miljonu latu vērtībā. Šo monētu kopējais svars būs 1600 tonnas, un tās no Vācijas uz Latviju 70 konteineros vedīs 15 kuģi.

Latvijas Banka monētas sāks saņemt oktobrī, bet kredītiestādēm tās izplatīs no 1. novembra. Uzņēmumi no kredītiestādēm eiro sāks saņemt 10. decembrī. Tajā pašā dienā arī ikviens Latvijas cilvēks varēs par desmit latiem nopirkt eiro sākuma komplektu, kurā būs visa nomināla eiro monētas 14,23 eiro vērtībā.

Kopš vakardienas Rīgā trīs vietās – Centrālajā stacijā, tirdzniecības centros “Spice” un “Alfa” – ikviens cilvēks Latvijas Bankas uzstādītajā stendā “Pirmā satikšanās” var aplūkot Latvijas nacionālās eiro monētas. Vakar Rīgas Centrālajā stacijā pārliecinājāmies, ka stends novietots pamanāmā vietā un cilvēku interese par monētām ir samērā liela. Aģentūras TNS augustā veiktā aptauja rāda, ka Latvijas eiro monētas dizainu ar tautumeitas attēlu ir redzējuši 55% cilvēku – par 37% vairāk nekā šā gada maijā.

Ar Latvijas eiro monētām varēs norēķināties visās eirozonas valstīs, tāpat kā ar citu eirozonas valstu monētām varēs norēķināties Latvijā.

{gallery id=”2071″}

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+