×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
1. decembris, 2017
Drukāt

Latvijas Banka izlaiž jaunu monētu (2)

foto - Latvijas Bankafoto - Latvijas Banka

Jau pirmdien Latvijas Bankas kasēs un vietnē e-monetas.lv tiks sākta sudraba kolekcijas monētas “LPNP 1. sesija” tirdzniecība, vēsta LB preses dienests. Monēta veltīta vienam no nozīmīgākajiem notikumiem ceļā uz Latvijas valstiskuma izveidi – Latviešu pagaidu nacionālās padomes (LPNP) 1. sesijai, kas pirms 100 gadiem notika Valkā.

Kolekcijas monētas “LPNP 1. sesija” grafiskā dizaina autors ir mākslinieks Ivars Drulle. Monēta izgatavota kaltuvē Koninklijke Nederlandse Munt (Nīderlande).

valka

Monētas priekšpusē attēlots bezvadu tīkla simbols, virs tā puslokā divās rindās kārtots uzraksts “Lai dsiwo brihwa apweenota Latvija!”. Zem Wi-Fi simbola novietots uzraksts “Walka”, zem tā – gadskaitlis 1917. Monētas aizmugurē spirāles veidā, sākot no ārpuses, kārtots LPNP uzsaukuma “Visiem latviešiem!” teksta fragments vēsturiskajā rakstībā.

valka1

LPNP 1. sesija bija viens no izšķirīgajiem notikumiem ceļā uz Latvijas valstiskuma izveidi, tāpēc tās 100 gadu jubilejai veltīta Latvijas Bankas kolekcijas monēta.

Kolekcijas monēta “LPNP 1. sesija” ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijas Republikā (tomēr maz ticams, ka šādas monētas reāli nonāks apgrozībā, jo pēc būtības tās ir mākslas darbi un ir numismātu un citu interesentu īpaši pieprasītas). Monētas maksimālā tirāža – 3 000 eksemplāru.

Monētas cena Latvijas Bankā – 45.00 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Jani J. Diamant,Jr., M.D. Vai par veco druku kaut ko ESI dzirdejis?Paskaties gramatas aptuveni no 1917. gada redzesi tadu pasu rakstibu.

  2. Jānis J. Dimants, Jr., M.D. Atbildēt

    Kādā rakstībā tas viss ir ?

Draugiem Facebook Twitter Google+