Ekonomika
Darbs un nauda

Latvijas Banka izveidojusi izzinošu spēli pašiem mazākajiem naudas lietotājiem0


Radīta izzinoša spēle pašiem mazākajiem naudas lietotājiem.
Radīta izzinoša spēle pašiem mazākajiem naudas lietotājiem.
Publicitātes attēls

Ekonomikas un finanšu pratības programmas ietvaros Latvijas Banka izstrādājusi izzinošu spēli “Kas bankā iekšā?”, kas domāta mazajiem naudas lietotājiem – sākumskolas audzēkņiem.

Aizraujošā tiešsaistes spēle, kas pieejama mobilo tālruņu un datoru lietotājiem, ne tikai palīdz uzzināt par valsts centrālās bankas ikdienas darbiem, bet arī sniedz ieskatu naudas apritē, dažādos norēķinu veidos un ieguldījumu pārvaldīšanā.

Spēle pieejama tiešsaistē.

Spēle “Kas bankā iekšā?” kopā ar metodiskajiem ieteikumiem, kuri tiks publicēti vietnē naudasskola.lv, palīdzēs sākumskolu skolotājiem mācību darbā, audzēkņiem stāstot par naudu un tās drošu lietošanu.

Tāpat šie izglītojošie materiāli noderēs tiem vecākiem, kuri rūpējas par savu bērnu finanšu pratības veidošanu jau no agras bērnības.
Radīta izzinoša spēle pašiem mazākajiem naudas lietotājiem.
Publicitātes attēls

Bērniem spēles sākumā ir iespēja izvēlēties, ar kuru no pieciem tēliem (Detektīvs, Sprīdītis, Robots, Lienīte un sunītis Ilknis) iziet visu naudas ceļu valsts centrālajā bankā, vācot dažādās vieglāk un grūtāk pieejamās vietās izvietotās monētas.

Izpildot vienkāršu uzdevumu, spēlētājam tiek pavērta kāda bankas ēkas telpa un pastāstīts, ar ko tur nodarbojas:

– drukā banknotes;
– kaļ monētas;
– pārbauda, vai nauda ir īsta;
– rūpējas, lai nauda būtu tīra;
– rēķina, cik daudz naudas jāizlaiž;
– nodrošina, ka var iepirkties gan ar banknoti, gan ar karti;
– pārvalda zelta un naudas krājumus;
– māca, kā pareizi rīkoties ar naudu un gudri saimniekot.

Spēle “Kas bankā iekšā?” tiek publiskota gadskārtējās Finanšu pratības nedēļas laikā, kurā aktīvi līdzdarbojas arī Latvijas Banka.

Apzinoties ekonomikas izglītotības lomu sabiedrības dzīves kvalitātēs uzlabošanā un tautsaimniecības izaugsmē, Latvijas Banka veic sistēmisku darbu ekonomiskās izglītošanas jomā.

Latvijas Banka sociālo zinību skolotājiem, skolēniem, studentiem u.c. interesentiem aktīvi piedāvā dažādas iespējas izprast ekonomikas likumsakarības.

Partnerībā ar citām Latvijas iedzīvotāju finanšu pratības stratēģijas 2014.–2020. gadam īstenošanā iesaistītajām institūcijām Latvijas Banka veicina tādas sabiedrības attīstību, kurā cilvēkiem ir zināšanas par finansēm un tautsaimniecību un viņi spēj tās izmantot savas finansiālās ilgtspējas nodrošināšanai un konkurētspējas darba tirgū un labklājības paaugstināšanai, tā radot arī priekšnoteikumus sabiedrības kopējai attīstībai.

Zināšanu vairošanai Latvijas Banka valsts 100 gadu jubilejas gadā īsteno vairākus projektus:

• Kompetenču pieejai vispārējā izglītībā palīdzam veidot jaunu ekonomikas mācību līdzekli. 1998. gadā ar Latvijas Bankas līdzdalību iznāca pirmā ekonomikas mācību grāmata Latvijas skolām.

• Visos Latvijas reģionos ar uzņēmējiem, iedzīvotājiem un studentiem diskutējām par to, kas ir turības atslēga, kā ražot ko vērtīgāku, pasaulē dārgāk pārdodamu.

Saistītie raksti

• Atjaunota Latvijas Bankas zināšanu centra “Naudas pasaule” ekspozīcija, kuru mācību darbā izmanto skolēni un studenti.

• Tiek īstenota programma “No sprīdīšiem par saimniekiem” cilvēka un valsts dzīvi ietekmējošu ekonomikas patiesību atgādināšanai viegli uztveramā formā.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
“Rail Baltica” mudina sākt strādāt pie dzelzceļa un avio satiksmes integrācijas
5 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Palielinājies “Madara Cosmetics” koncerna apgrozījums
6 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Video: Reirs nav sadzirdējis sociālo partneru pārmetumus par valsts budžetu
7 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Kā tikt pie mazākas elektrības cenas?
6 minūtes
LA
LA.LV
Veselam
Ilze Aizsilniece: Kurp dodamies? Par ētiku, algām un mediķiem
12 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
MH17 notriekšanas izmeklētāji publicē telefonsarunas: ko tās atklāj?
14 minūtes
LE
LETA
Latvijā
“Saskaņa” aptur darbu RD koalīcijā
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Karostas cietumā filmēt ierodas spoku mednieki un ekstrasenss no Zviedrijas
2 minūtes