Mobilā versija
Brīdinājums -1.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
2. marts, 2015
Drukāt

Latvijas Banka kals caurspīdīgu monētu (1)

Foto: Latvijas BankaFoto: Latvijas Banka

Latvijas Bankas (LB) izsludinātajā inovatīvas eiro kolekcijas monētas dizaina konkursā 1. vieta piešķirta mākslinieka Mārča Kalniņa darbam “Z134M”, LA.lv uzzināja Latvijas Bankā.

Mārča Kalniņa ideja paredz veidot monētu no caurspīdīga, izturīga keramiska materiāla, apjožot to ar sudraba josliņu un monētas centrā iestrādājot sudraba cilindru ar zemeslodes attēlu no divām pusēm. Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns stāsta, ka banka tagad konsultēsies ar kaltuvēm, kā šo ideju, izmantojot autora iecerētos materiālus, īstenot monētā.

Atklātajā konkursā kopumā tika iesniegti darbi ar 54 devīzēm, ko vērtēja Latvijas Bankas monētu dizaina komisija: 2. vietu nolemts nepiešķirt nevienam darbam, 3. vieta piešķirta diviem darbiem – Artūra Analta darbam ar devīzi “Valters Caps” un Ivara Drulles darbam “Šķīvis”. Veicināšanas prēmijas piešķirtas 3 darbiem – Artūra Analta darbam “Daugava”, Tatjanas Raičiņecas un Anetes Šalmas darbam “Brīvība 123” un Rūdolfa Strēļa darbam ar devīzi “RUZ02”.


Konkursa finālam tika izvirzīti deviņi darbi. Iesniegtos darbus vērtēja un konkursa uzvarētājus noteica Latvijas Bankas monētu dizaina komisija. Konkursa uzvarētājiem tiks piešķirtas prēmijas (pirms likumā paredzēto nodokļu samaksas) – pirmās vietas ieguvējam 2500 eiro, trešās vietas ieguvējiem – katram pa 1000 eiro, veicināšanas prēmijas – katram darbam pa 400 eiro, piebilda Silakalns.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. No labi apmaksātas bezdarbības baņķieru bērnu spēlītes iet plašumā !

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+