Mobilā versija
Brīdinājums -2.5°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
2. marts, 2015
Drukāt

Latvijas Banka kals caurspīdīgu monētu (1)

Foto: Latvijas BankaFoto: Latvijas Banka

Latvijas Bankas (LB) izsludinātajā inovatīvas eiro kolekcijas monētas dizaina konkursā 1. vieta piešķirta mākslinieka Mārča Kalniņa darbam “Z134M”, LA.lv uzzināja Latvijas Bankā.

Mārča Kalniņa ideja paredz veidot monētu no caurspīdīga, izturīga keramiska materiāla, apjožot to ar sudraba josliņu un monētas centrā iestrādājot sudraba cilindru ar zemeslodes attēlu no divām pusēm. Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns stāsta, ka banka tagad konsultēsies ar kaltuvēm, kā šo ideju, izmantojot autora iecerētos materiālus, īstenot monētā.

Atklātajā konkursā kopumā tika iesniegti darbi ar 54 devīzēm, ko vērtēja Latvijas Bankas monētu dizaina komisija: 2. vietu nolemts nepiešķirt nevienam darbam, 3. vieta piešķirta diviem darbiem – Artūra Analta darbam ar devīzi “Valters Caps” un Ivara Drulles darbam “Šķīvis”. Veicināšanas prēmijas piešķirtas 3 darbiem – Artūra Analta darbam “Daugava”, Tatjanas Raičiņecas un Anetes Šalmas darbam “Brīvība 123” un Rūdolfa Strēļa darbam ar devīzi “RUZ02”.


Konkursa finālam tika izvirzīti deviņi darbi. Iesniegtos darbus vērtēja un konkursa uzvarētājus noteica Latvijas Bankas monētu dizaina komisija. Konkursa uzvarētājiem tiks piešķirtas prēmijas (pirms likumā paredzēto nodokļu samaksas) – pirmās vietas ieguvējam 2500 eiro, trešās vietas ieguvējiem – katram pa 1000 eiro, veicināšanas prēmijas – katram darbam pa 400 eiro, piebilda Silakalns.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. No labi apmaksātas bezdarbības baņķieru bērnu spēlītes iet plašumā !

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+