×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
18. jūlijs, 2016
Drukāt

Latvijas Banka laiž apgrozībā 2 eiro monētu ar govs attēlu (7)

Latvijas BankaLatvijas Banka

Latvijas Banka 19.jūlijā laidīs apgrozībā 2 eiro piemiņas monētu ar govs attēlu. Tā ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijā un citās eiro zonas dalībvalstīs. Monētas nonāks apritē tāpat kā cita apgrozības nauda – ar banku starpniecību sasniedzot tirdzniecības un citus uzņēmumus un iedzīvotājus.

Eiro piemiņas monētā pārdzimis mākslinieku Gunāra Lūša (grafiskā dizaina autors) un Jāņa Strupuļa (plastiskā veidojuma autors) veidotais govs tēls, kas kā zemes un lauku simbols ilgus gadus rotāja 2 latu apgrozības monētas. Jaunās 2 eiro monētas kaltas Lietuvas kaltuvē UAB Lietuvos monetų kalykla.

Latvijas Bankas kasēs Rīgā un Liepājā monēta būs pieejama apmaiņai no otrdienas, 19. jūlija. 2 eiro piemiņas monētas “Latvijas brūnā” tirāža ir 1 miljons eksemplāru. Latvijas Bankas pieredze liecina, ka šāda tirāža ir pietiekama, lai monētas apmaiņai pietiktu visiem interesentiem vismaz vairākas nedēļas, piemēram, Latvijas Bankas kasēs apmaiņai joprojām pieejamas 2 eiro piemiņas monētas ar stārķa attēlu.

10 000 monētu būs iespējams iegādāties Brilliant Uncirculated kvalitātē īpašā suvenīriesaiņojumā. Cena Latvijas Bankas kasēs – 7.30 eiro, tāpat būs pieejami īpaši eiro apgrozības monētu komplekti ar astoņām Latvijas eiro apgrozības monētām un piemiņas monētu ar govs atveidu Brilliant Uncirculated kvalitātē – 5000 eksemplāru. Šo komplektu cena Latvijas Bankas kasēs – 25.00 eiro.

Numismātikas produktus iegādei, kā arī piemiņas monētas rullīšos būs iespējams no 18. jūlija, rezervēt Latvijas Bankas jauno kolekcijas monētu un citu numismātikas produktu rezervēšanas sistēmā, kas pieejama Latvijas Bankas interneta vietnes www.bank.lv Monētu sadaļā.

Rezervēšanai būs pieejamas 1000 monētas Brilliant Uncirculated kvalitātē īpašā suvenīriesaiņojumā, 500 īpašie eiro apgrozības monētu komplekti, kā arī 2000 rullīšu jeb 50 000 apgrozības monētu ar govs atveidu.

Šie produkti būs iegādājami arī tradicionālajās monētu tirdzniecības vietās – numismātikas salonos, grāmatu un suvenīru veikalos un juvelierveikalos.

Ikvienai eiro zonas valstij ir tiesības katru gadu emitēt divas šādas īpaša dizaina 2 eiro apgrozības monētas jeb piemiņas monētas, kā arī vēl vienu piemiņas monētu kalt vairāku eiro zonas valstu kopīgas programmas ietvaros, ja tāda tiek organizēta. Šogad vēl plānots laist apgrozībā 2 eiro piemiņas monētu “Vidzeme”, kas ievadīs valsts simtgadei veltīto piemiņas monētu sēriju.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Man jums, finanšu aizdevumu ļoti vienkāršus terminus, lai cilvēkiem, kas var maksāt. Es piešķirt finansiālu aizdevumu no 1000 līdz 7 000 000 eiro ar procentu likmi 3%. Es piedāvāju īstermiņa, vidēja termiņa un ilgtermiņa aizdevumiem. Mēs nezinām savu lietojumu un mūsu pārskaitījumi sniedz bankas par darījuma drošību. Ja rodas jautājumi, lūdzu, sniedziet mums summu, jūsu prasība izsekošanas ilgumu.
    Ja jūs tiešām interesē, lūdzu, atbildiet man pa pastu:
     kredit.zaim@inbox.ru

  2. KĀRTĒJIE bITCOINI NO LB

  3. Vai tieshaam Latvijai nav nekas cits, ar ko lepoties, kaa govs??? Varbuut uz naakoshaas moneetas buus bullis, un tad govs kas tiek vesta pie bullja uz apseekloshanu??? Nozheelojami!!!

  4. Pareizi darīts! Piena lopkopība valstī tiek mērķtiecīgi iznīcināta, parūpēsimies lai bērni atceras,kāda govs izskatās!

  5. Tās govis Latvijā par maz! Latvijas Piena nozarei būtu jābūt vadošai EU! Lai iekabinātu Holandei! Un eksports uz Ķīnu būtu tik Milzīgs, ka dienaktī, no rīta un vakarā, pa 2 kravas lidmašīnām vestu prom produkciju! Lielajā kravas Boeingā lien iekšā 10 fūras ar kravu! Ap 130-150 tonnām! Lūk kādai būtu jābūt Lauksaimniecībai Latvijā! Un protams Mellenītes uz Ķīnu!

  6. Esmu priecīgs!

Draugiem Facebook Twitter Google+