Mobilā versija
+7.4°C
Gusts, Gustavs, Tālrīts
Pirmdiena, 27. marts, 2017
14. decembris, 2014
Drukāt

Latvijas Banka plāno papildināt viena eiro monētu krājumus (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas Banka plāno papildināt viena eiro monētu krājumus.

Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns aģentūrai LETA pastāstīja, ka banka papildinās viena eiro apgrozības monētu krājumus atbilstoši pieprasījumam pēc skaidras naudas – plānots kalt desmit miljonus monētu. “Nevarētu teikt, ka sāk pietrūkt šī nomināla monētu, bet gādājam pietiekamas rezerves,” paskaidroja centrālās bankas pārstāvis.

Kā ziņots, visu nominālu eiro monētas ar Latvijas simboliku tika kaltas pērn pirms Latvijas iestāšanās eirozonā. Monētas tika kaltas Vācijā, Bādenes-Virtembergas Valsts kaltuvē.

Par jauno viena eiro apgrozības monētu kalšanu ir izsludināts konkurss.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pilnas kabatas jau ar tām euro sīkripiņām, iznākot pēc gandrīz jebkura veikala apmeklējuma! Mājās uz skapīša arī stāv maišelis ar to krāsaino metālu. (Diezin vai nav jau izdevīgāk pārdot krāsmetāla uzpircējam?). Jau mugura drīz sāks sāpēt no smaguma stiepšanas. Ko šodien var nopirkt par tādu 1 gab. eirocentu – neko! Kauns gan palika no avīžu kioska pārdevējas, kad reiz salasīju 84 gabalus eirocentus, un nopirku Latvijas Avīzi ar pielikumu. Viņa arī tā skumji noskatījās uz mani. Bet maišelis mājhās man todien drusku patukšojās. Nodomāju – kurš nu būs nākošais kioska upuris, kuram atkal to riekšavu nobērs priekšā, izdodot kā atlikumu. Interesanti, ko teiktu gudrajā Latvijas bankā, ja ierastos ar sīknaudas kaudzi samanīt uz brīdi eiro monētās, droši vien noplēstu kādus pāris desmit% pakalpojuma apmaksai. Tiktu viņiem “papildinājums” tad arī no manis, un viss, ja kāds priekšnieks teicis: “papildināt!”. Starp citu, pašai Latvijas Bankai derētu zināt, ka pārējā Eiropas Savienības daļā jau sen attapušies un spriež vispār atcelt sīkbleķīšu 1 un 2 centus.

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (18)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (8)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+