Mobilā versija
+1.3°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
14. decembris, 2014
Drukāt

Latvijas Banka plāno papildināt viena eiro monētu krājumus (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas Banka plāno papildināt viena eiro monētu krājumus.

Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns aģentūrai LETA pastāstīja, ka banka papildinās viena eiro apgrozības monētu krājumus atbilstoši pieprasījumam pēc skaidras naudas – plānots kalt desmit miljonus monētu. “Nevarētu teikt, ka sāk pietrūkt šī nomināla monētu, bet gādājam pietiekamas rezerves,” paskaidroja centrālās bankas pārstāvis.

Kā ziņots, visu nominālu eiro monētas ar Latvijas simboliku tika kaltas pērn pirms Latvijas iestāšanās eirozonā. Monētas tika kaltas Vācijā, Bādenes-Virtembergas Valsts kaltuvē.

Par jauno viena eiro apgrozības monētu kalšanu ir izsludināts konkurss.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pilnas kabatas jau ar tām euro sīkripiņām, iznākot pēc gandrīz jebkura veikala apmeklējuma! Mājās uz skapīša arī stāv maišelis ar to krāsaino metālu. (Diezin vai nav jau izdevīgāk pārdot krāsmetāla uzpircējam?). Jau mugura drīz sāks sāpēt no smaguma stiepšanas. Ko šodien var nopirkt par tādu 1 gab. eirocentu – neko! Kauns gan palika no avīžu kioska pārdevējas, kad reiz salasīju 84 gabalus eirocentus, un nopirku Latvijas Avīzi ar pielikumu. Viņa arī tā skumji noskatījās uz mani. Bet maišelis mājhās man todien drusku patukšojās. Nodomāju – kurš nu būs nākošais kioska upuris, kuram atkal to riekšavu nobērs priekšā, izdodot kā atlikumu. Interesanti, ko teiktu gudrajā Latvijas bankā, ja ierastos ar sīknaudas kaudzi samanīt uz brīdi eiro monētās, droši vien noplēstu kādus pāris desmit% pakalpojuma apmaksai. Tiktu viņiem “papildinājums” tad arī no manis, un viss, ja kāds priekšnieks teicis: “papildināt!”. Starp citu, pašai Latvijas Bankai derētu zināt, ka pārējā Eiropas Savienības daļā jau sen attapušies un spriež vispār atcelt sīkbleķīšu 1 un 2 centus.

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājā ar nelegālu gāzes pieslēgumu dzīvojusi augsta amatpersona (18)Tuvākajā laikā Latvijā tiks atvērts dabasgāzes tirgus un cena tiks noteikta, tirgotājam un lietotājam vienojoties. Tam gatavojoties, valdībai jāpieņem virkne noteikumu, bet
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+