Mobilā versija
-1.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
14. decembris, 2014
Drukāt

Latvijas Banka plāno papildināt viena eiro monētu krājumus (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas Banka plāno papildināt viena eiro monētu krājumus.

Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns aģentūrai LETA pastāstīja, ka banka papildinās viena eiro apgrozības monētu krājumus atbilstoši pieprasījumam pēc skaidras naudas – plānots kalt desmit miljonus monētu. “Nevarētu teikt, ka sāk pietrūkt šī nomināla monētu, bet gādājam pietiekamas rezerves,” paskaidroja centrālās bankas pārstāvis.

Kā ziņots, visu nominālu eiro monētas ar Latvijas simboliku tika kaltas pērn pirms Latvijas iestāšanās eirozonā. Monētas tika kaltas Vācijā, Bādenes-Virtembergas Valsts kaltuvē.

Par jauno viena eiro apgrozības monētu kalšanu ir izsludināts konkurss.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pilnas kabatas jau ar tām euro sīkripiņām, iznākot pēc gandrīz jebkura veikala apmeklējuma! Mājās uz skapīša arī stāv maišelis ar to krāsaino metālu. (Diezin vai nav jau izdevīgāk pārdot krāsmetāla uzpircējam?). Jau mugura drīz sāks sāpēt no smaguma stiepšanas. Ko šodien var nopirkt par tādu 1 gab. eirocentu – neko! Kauns gan palika no avīžu kioska pārdevējas, kad reiz salasīju 84 gabalus eirocentus, un nopirku Latvijas Avīzi ar pielikumu. Viņa arī tā skumji noskatījās uz mani. Bet maišelis mājhās man todien drusku patukšojās. Nodomāju – kurš nu būs nākošais kioska upuris, kuram atkal to riekšavu nobērs priekšā, izdodot kā atlikumu. Interesanti, ko teiktu gudrajā Latvijas bankā, ja ierastos ar sīknaudas kaudzi samanīt uz brīdi eiro monētās, droši vien noplēstu kādus pāris desmit% pakalpojuma apmaksai. Tiktu viņiem “papildinājums” tad arī no manis, un viss, ja kāds priekšnieks teicis: “papildināt!”. Starp citu, pašai Latvijas Bankai derētu zināt, ka pārējā Eiropas Savienības daļā jau sen attapušies un spriež vispār atcelt sīkbleķīšu 1 un 2 centus.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+