×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
11. novembris, 2013
Drukāt

Latvijas Banka turpina samazināt procentu likmes

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Latvijas Bankas padome šodien nolēma samazināt tās noteiktās procentu likmes, medijus pēc padomes sēdes informēja centrālās bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Šis ir trešais procentu likmju pazeminājums – līdzīgi lēmumi tika pieņemti šā gada septembra un jūlija Latvijas Bankas padomes sēdēs.

Latvijas Bankas refinansēšanas likme samazināta no 1,5% uz 0,25%.

Latvijas Bankas aizdevumu iespējas uz nakti procentu likme, aizdevumu izmantojot ne vairāk kā piecas darba dienas iepriekšējās 30 dienās, samazināta no 2% uz 0,75%. Aizdevumu iespējas uz nakti procentu likme, aizdevumu iepriekšējās 30 dienās izmantojot ne vairāk kā desmit darbadienas, samazināta no 3,5% uz 1,5%. Aizdevumu iespējas uz nakti procentu likme, aizdevumu izmantojot vairāk nekā desmit darba dienas iepriekšējās 30 dienās, samazināta no 5% uz 2,5%.

Izmaiņas stāsies spēkā līdz ar šī gada 24.novembri.

Banku noguldījumu iespējas uz nakti Latvijas Bankā procentu likme saglabāta 0,05%, noguldījuma iespējas uz septiņām dienām Latvijas Bankā procentu likme – 0,075%. Nav mainīta arī bankām noteiktā obligātā rezervju norma.

Lēmums samazināt Latvijas Bankas noteiktās procentu likmes pieņemts, jo inflācijas rādītāji Latvijā saglabājas zemi un tautsaimniecības attīstības temps nerada riskus cenu stabilitātei vidējā termiņā, informēja Latvijas Bankas prezidents.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+