Mobilā versija
+3.0°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
11. novembris, 2013
Drukāt

Latvijas Banka turpina samazināt procentu likmes

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Latvijas Bankas padome šodien nolēma samazināt tās noteiktās procentu likmes, medijus pēc padomes sēdes informēja centrālās bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Šis ir trešais procentu likmju pazeminājums – līdzīgi lēmumi tika pieņemti šā gada septembra un jūlija Latvijas Bankas padomes sēdēs.

Latvijas Bankas refinansēšanas likme samazināta no 1,5% uz 0,25%.

Latvijas Bankas aizdevumu iespējas uz nakti procentu likme, aizdevumu izmantojot ne vairāk kā piecas darba dienas iepriekšējās 30 dienās, samazināta no 2% uz 0,75%. Aizdevumu iespējas uz nakti procentu likme, aizdevumu iepriekšējās 30 dienās izmantojot ne vairāk kā desmit darbadienas, samazināta no 3,5% uz 1,5%. Aizdevumu iespējas uz nakti procentu likme, aizdevumu izmantojot vairāk nekā desmit darba dienas iepriekšējās 30 dienās, samazināta no 5% uz 2,5%.

Izmaiņas stāsies spēkā līdz ar šī gada 24.novembri.

Banku noguldījumu iespējas uz nakti Latvijas Bankā procentu likme saglabāta 0,05%, noguldījuma iespējas uz septiņām dienām Latvijas Bankā procentu likme – 0,075%. Nav mainīta arī bankām noteiktā obligātā rezervju norma.

Lēmums samazināt Latvijas Bankas noteiktās procentu likmes pieņemts, jo inflācijas rādītāji Latvijā saglabājas zemi un tautsaimniecības attīstības temps nerada riskus cenu stabilitātei vidējā termiņā, informēja Latvijas Bankas prezidents.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+