Mobilā versija
Brīdinājums +2.4°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
11. novembris, 2013
Drukāt

Latvijas Banka turpina samazināt procentu likmes

latvijas_banka

Latvijas Bankas padome šodien nolēma samazināt tās noteiktās procentu likmes, medijus pēc padomes sēdes informēja centrālās bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Šis ir trešais procentu likmju pazeminājums – līdzīgi lēmumi tika pieņemti šā gada septembra un jūlija Latvijas Bankas padomes sēdēs.

Latvijas Bankas refinansēšanas likme samazināta no 1,5% uz 0,25%.

Latvijas Bankas aizdevumu iespējas uz nakti procentu likme, aizdevumu izmantojot ne vairāk kā piecas darba dienas iepriekšējās 30 dienās, samazināta no 2% uz 0,75%. Aizdevumu iespējas uz nakti procentu likme, aizdevumu iepriekšējās 30 dienās izmantojot ne vairāk kā desmit darbadienas, samazināta no 3,5% uz 1,5%. Aizdevumu iespējas uz nakti procentu likme, aizdevumu izmantojot vairāk nekā desmit darba dienas iepriekšējās 30 dienās, samazināta no 5% uz 2,5%.

Izmaiņas stāsies spēkā līdz ar šī gada 24.novembri.

Banku noguldījumu iespējas uz nakti Latvijas Bankā procentu likme saglabāta 0,05%, noguldījuma iespējas uz septiņām dienām Latvijas Bankā procentu likme – 0,075%. Nav mainīta arī bankām noteiktā obligātā rezervju norma.

Lēmums samazināt Latvijas Bankas noteiktās procentu likmes pieņemts, jo inflācijas rādītāji Latvijā saglabājas zemi un tautsaimniecības attīstības temps nerada riskus cenu stabilitātei vidējā termiņā, informēja Latvijas Bankas prezidents.

Pievienot komentāru

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumu (1)Saskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+