Mobilā versija
Brīdinājums +8.6°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
20. augusts, 2015
Drukāt

Latvijas Banka uzņēmumiem piedāvā jaunās 20 eiro banknotes iekārtu testēšanai

Foto- bank.lvFoto- bank.lv

Latvijas Banka piedāvā uzņēmumiem aizņemties jaunās 20 eiro banknotes iekārtu testēšanai pirms jauno banknošu oficiālās laišanas apgrozībā.

Uzņēmējiem ir iespējams arī vienoties par iekārtu testēšanu Latvijas Bankas telpās.

Uzņēmumi var uzzināt par testēšanas iespējām, sazinoties ar Latvijas Bankas ekspertiem pa e-pastu “cash@bank.lv” vai zvanot pa tālruni 67 022 880.

Jau ziņots, ka jaunā 20 eiro banknote apgrozībā nonāks 25.novembrī. Tā ir trešā banknote Eiropas sērijā, kura pakāpeniski aizstāj pirmo eiro banknošu izlaidumu, kas nonāca apgrozībā 2002.gadā.

Eiropas sērijas piecu eiro banknote tika izlaista 2013.gada maijā un 10 eiro banknote – 2014.gada septembrī. Jaunajai 20 eiro banknotei laika gaitā sekos jaunā 50 eiro, 100 eiro, 200 eiro un 500 eiro banknote.

Eiropas Centrālās bankas dati rāda, ka 20 eiro banknote ir viena no visbiežāk lietotajām eiro banknotēm.
Jaunās banknotes hologrammā iestrādāts inovatīvs pretviltošanas elements – logs ar portretu. Aplūkojot banknoti pret gaismu, logs kļūst caurskatāms, un tajā no abām banknotes pusēm redzams mitoloģijas tēla Eiropas portrets. Tāpat kā uz jaunās piecu eiro un 10 eiro banknotes, arī uz jaunās 20 eiro banknotes ir smaragdzaļš skaitlis un ūdenszīmē iestrādāts Eiropas portrets.

Eiro banknotes ir vienādas visās eirozonas valstīs. Apgrozībā ir septiņu nominālvērtību eiro banknotes – piecu, desmit, 20, 50, 100, 200 un 500 eiro, un uz tām attēloti dažādu Eiropas vēstures periodu arhitektūras stili. Uz piecu eiro banknotes attēlots antīkais periods, desmit eiro – romānika, 20 eiro – gotika, 50 eiro – renesanse, 100 eiro – baroks un rokoko, 200 eiro – 19.gadsimta tērauda un stikla arhitektūra, 500 eiro – 20.gadsimta arhitektūra.

Pievienot komentāru

Sējumi šoruden attīstījušies sliktāk; uz augstu graudu ražu nākamgad nevar cerētLatvijā ziemāju sējumi kopumā šoruden ir attīstījušies sliktāk nekā pērn, līdz ar to uz augstu ražu nākamgad nevar cerēt, aģentūrai LETA pastāstīja aptaujātie lauksaimnieku pārstāvji.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (15)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+