Mobilā versija
Brīdinājums +0.7°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
21. jūlijs, 2016
Drukāt

Caur Latviju plūduši aptuveni 28 miljoni eiro pasaulē lielākā autortiesību pirāta ieņēmumu (1)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Ilustratīvs foto

Pasaulē lielākās interneta autortiesību pirātisma vietnes “Kickass Torrents” (KAT) ieņēmumi plūduši arī caur Latvijas bankām, liecina ASV izmeklētāju dokumenti.

Kā vēsta portāls “rus.lsm.lv”, KAT sāka darbību 2008.gadā un pakāpeniski kļuva par vienu no lielākajām nelegālo failu apmaiņas vietnēm, kur, neievērojot autortiesības, pieejama mūzika, filmas, televīzijas raidījumi, grāmatas elektroniskā formātā un cits saturs. KAT ik mēnesi apmeklē vairāk nekā 50 miljoni cilvēku, apsteidzot “Pirate Bay” un līdzīgas vietnes.

KAT lielākos ieņēmumus guvis no reklāmas, un pēdējā gada laikā pirātiskās vietnes ieņēmumi sasnieguši 22,3 miljonus dolāru. Kā apgalvo ASV izmeklētāji, laikā no pagājušā gada augusta līdz šā gada martam caur kontiem Latvijā pārskaitīti vairāk nekā 28 miljoni eiro.

Izmeklētāji KAT finanšu mehānismu sāka pētīt pagājušā gada rudenī, bet novembrī lietā parādījās pēdas, kas veda uz Latviju.

Portāls ziņo, ka aģents, pārstāvot kādu it kā reāli eksistējošu informācijas tehnoloģiju jomā strādājošu uzņēmumu, nosūtīja KAT paziņojumu ar vēlmi vietnē izvietot reklāmu, pēc kā sākās sarakste, kuras rezultātā decembrī tika nosaukta cena – 300 ASV dolāru dienā, kā arī norādīts konta numurs, uz kuru pārskaitīt šo naudu, – Latvijas komercbankā “Reģionālā investīciju banka”. Konts bankā atvērts uz kompānijas “GA Star Trading Ltd.” vārda, kuras juridiskā adrese ir ofšorā – Belizā.

Tad notikusi arī atkārtota sarakste, un arī šajā gadījumā norādīts konts Latvijas komercbankā “Reģionālā investīciju banka”. Vēlāk rekvizīti mainījušies un samaksu par reklāmu lūgts veikt uz “AS Eesti Krediidipank, account number *6107” uz Lielbritānijā reģistrētās “Glomeratus LTD” vārda. “Eesti Krediidipank” ir struktūrvienība arī Latvijā, taču no dokumenta nevarot saprast, vai runa ir par kontu šajā struktūrvienībā, vai arī bankas galvenajā mītnē Igaunijā.

Saskaņā ar savstarpējās palīdzības lūgumu izmeklētāji nosūtījuši pieprasījumu Latvijas kolēģiem un saņēmuši banku izrakstus, kas ļāvuši pateikt, cik lielā mērā izmantotas Latvijas bankas.

ASV izmeklētāji lūguši tiesu izsniegt orderi, lai uzliktu arestu kontam komercbankā “Reģionālā investīciju banka”. Izmeklēšanā secināts, ka no pagājušā gada 28.augusta līdz šā gada 10.martam uz šo kontu pārskaitīti līdzekļi kopumā 28 411 357 eiro apmērā. Tiesa, 10.martā šajā kontā bija atlikuši vien 14 656 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Starptautiskiem izmekletajiem ir janoskaidro! Jaizmekle! Kuri ir bijushi lidzdalibnieki shai Aferai! Kuri guvushi Latvija no ta pelnju? Un sodit ar viss Stingrakiem sodiem visus Peljnjas guvejus, Lidzdalibniekus! Uzlikt tam Latvijas Bankam, Milzigus sodus! Tas nozime ari tam banku amatpersonam Milzigus sodus! Lai vinjiem uz atlikusho muzju iestajas Pilnigs Bankrots!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+