Mobilā versija
+3.0°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
17. marts, 2014
Drukāt

Latvijas Bankas peļņa pērn – 59 miljoni eiro (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Bankas ēka.

Latvijas Banka pagājušajā gadā nopelnījusi 59 miljonus eiro (41,5 miljonus latu), informē Latvijas Bankā.

Saskaņā ar likumu 65% jeb 38,3 miljonus eiro no Latvijas Bankas pērn nopelnītā ieskaitīs valsts ieņēmumos, bet pārējo peļņas daļu novirzīs Latvijas Bankas rezerves kapitālā.

Iepriekšējo piecu gadu laikā Latvijas Banka valsts ieņēmumos no savas peļņas kopumā ieskaitījusi 201 miljonu eiro.

Nozīmīgāko Latvijas Bankas ienākumu daļu pērn veidoja ienākumi no ārvalstu valūtas rezervju ieguldījumiem drošos un augsti likvīdos finanšu instrumentos.

Par Latvijas Bankas pagājušā gada finanšu pārskatu no auditorfirmas SIA “Ernst & Young Baltic” un Valsts kontroles ir saņemts pozitīvs atzinums, piebilst centrālajā bankā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lai paskatás ststistiku ,cik délj shís naudas Tás Bankas ar savu darbíbu ir pataisíjushas par bárenjiem un ogalinájushas.
    Latvijá vispár bútu jáiznícina shí nenormálá likumíá zagshanas sistéma ,bet pirms jáieviesh jauna .
    Kas kreditétu ,bez procentiem uz atbildíbas principiem.. Tagad Tie Lopi staigá pa líkjiem un valdíba vél atbalsta .

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+