×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
1. novembris, 2017
Drukāt

Latvijas Bankas prezidents skaidro, kāpēc ir slikti, ka kāpj algas (19)

LETALETA

“Mēs redzam, ka Latvija ekonomika attīstās strauji, Latvijā sāk trūkt darba rokas. Mēs redzam, ka atsevišķos valsts sektoros joprojām pieaug nodarbināto skaits, atraujot šos cilvēkus no privātā sektora, kā rezultātā šiem cilvēkiem nākas paaugstināt algas, tādējādi samazināt savu konkurētspēju. Rezultātā tie ir izaicinājumi, kur mēs redzam, ka Latvija zaudē konkurētspēju, jo mūsu algas attīstās straujāk diemžēl nekā produktivitāte,” intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” trešdien uzsvēra Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Pēc bankas prezidenta vārdiem, negribas cilvēkus baidīt par kādu iespēju krīzi, bet, runājot par ekonomiskajiem cikliem, sarežģītākais laiks būs 2020.gadā, būs pagājusi valsts simtgade un tuvākie gadi, kad būs lielākā fonda ieplūde.

Valstij ļoti piesardzīgi jārīkojas ar valsts budžeta līdzekļiem, īpaši neaudzējot tēriņus, viņš uzsvēra.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Vai Rimševics negrib pastāstīt kāpēc 5 miljardus Latvijas nodokļu maksātāju naudas iegrūda nevērtīgos EU obligāciju papīrīšos?

 2. Kā tad ar produktivitāti Latvijas bankā? Ir aprīkota jau ar konveijeriem un robotiem?

 3. Slikti,ka alga kāpj ne tikai pašam?

 4. Tāpēc,ka pensijas arvien vairāk atpaliek! Bet netiek nedz atjaunotas slimokases,nedz samazināta PVN likme maizei līdz Eiropas līmenim!

 5. Vai slikti ir, ka visiem ceļ algas? Jeb nav nemaz tik slikti, ka algas ceļ ministriem ,deputātiem un vēl daudzziem citiem v,ārdā neminētiem?

 6. protams, ka slikti. No nākamā gada pieaugs minimālā, ko nu darīsim, kur naudu liksim? Jau tagad nevar saprast, kur lai liek tos 350 eiro, ko saņemu alga par meneša darbu – grūti izvēlēeties, ēst, par dzīvokli maksāt vai zāles nopirkt. Un ja naudas paliks vēl vairāk, tad vispār vakars uz ezera, no domāšanas beigas būs

 7. labi apsvērumi, jācer, ka tos piemēros, kad apspriedīs algu pielikumu banku sektorā un LB?

 8. Lai nu kurš butu runājis. Maita un bezkauņa.

 9. interesanti ko kungs dara taadu ka vinjam ir taada alga?

 10. Rimševic, nepādzīvo Atbildēt

  Dīvains radījums, pārvalda banku, kuras darbību kontrolē un uzrauga Brisele. Nodarbojas ar Jubilejas monētu ”ražošanu” , un visu laiku dod padomus. Jā – vēl jau ir Rungainis, Investīciju ”baņķieris” bez bankas un naudas. Toties padomi , kā ķieģeļi logā ! Viena gada ”lielā ” alga atbilst rūpēm par valsti māktā Rimševica viena mēneša atalgojumam

 11. Ja algu kāpums ir slikti, tad kāpēc LB prezidentam nesamazināt algu? Tas taču būtu labi.

 12. Būtu bijis labi, ja Rimšēvica kungs savā skaidrojumā būtu ietvēris arī apmēram tādu teikumu: Es esmu pārliecināts ka Latvijā ir …. tik un tik ļoti vērtīgi cilvēki (un klāt sarakstu, sākot ar pašu Rimšēvicu un citiem, ar vārdiem, uzvārdiem un amatiem), kuriem pianākas un ir pamatots ikgadējs algas pielikums, kamēr jums tur apakšā – nepienākas nekas, ejiet reņģes ēst.

 13. pretīgi klausīties, lasīt jebkādu ziņu par Latvijas Banku. Pretīgi! … Pirms runāt, nosauciet savas algas! Pretekļi!

 14. zaudētā klunkurētspēja Atbildēt

  Un kādēļ tava alga “attīstās straujāk diemžēl nekā produktivitāte”? Ta’ jau tu esi liekēdis?! Ej, Ilmār, nosities pret sienu, ja no iešņauktajiem miljoniem vēl neesi pārsprādzis!

 15. Bet kāpēc viņš nepateica par sevi ka: saņemt man tādu algu (pāri 12000 mēnesī) ir nesmuki un nepidodami.

 16. … a kā pašam ir ar to algu ? LB šefs jau tā kā varēja rādīt priekšzīmi !

 17. LB ir trīs lielas ēkas, divas pie prezidenta pils trešā Daugavas otrajā pusē. Cik izmaksā tādas ēkas uzturēt, vai tiešāma 100% noslodze? Vai pie tāda maza iedzovātāju skaita 1,6mil. vajaga 3 ēkas? Viņam pašam lielākā alga ES.

Draugiem Facebook Twitter Google+