Latvijas basketbola izlase atzīst Francijas pārākumu 1

Latvijas vīriešu basketbola izlase Eiropas čempionāta ceturtdaļfināla mačā otrdien sekmīgi nospēlēja vien pirmās 17 minūtes un ar 70:84 (25:21, 13:19, 7:16, 25:28) piekāpās Francijai.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā

Līdz ar to ceturtdien plkst.17 pusfinālā par 5.-8.vietu Latvija sacentīsies ar Grieķiju. Šīs spēles uzvarētājiem turnīrs būs noslēdzies, bet zaudētāji piektdien spēlē par septīto vietu sadalīs pēdējo ceļazīmi uz Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikāciju.

Latvijas izlasē rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Kristaps Janičenoks, ar 14 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Jānis Strēlnieks, bet 12 punktus sameta Dairis Bertāns.

Savukārt Francijai ar 18 punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Tonijs Pārkers, turklāt deviņus no tiem viņš sameta pirmā puslaika pēdējās trijās minūtēs, bet 14 punktus pievienoja Boriss Diāvs.

Kaut Francijas izlase jau no pirmajām minūtēm veica izteiktu spiedienu uz groza apakšu, Latvijas ilgstoši turējās vadībā. Pēc Kristapa Janičenoka tālmetiena tika panākts 5:2, bet vēlāk pēc Daira Bertāna diviem punktiem ar sodu arī 10:5. Vadību Francijas izlase pirmoreiz ieguva septītajā minūtē (15:14), tomēr jau nākamajā uzbrukumā Latvija atguva pārsvaru, bet brīdi vēlāk vēl viens Janičenoka tālmetiens deva jau 21:15. Tobrīd Latvijas izlase garām bija aizmetusi tikai divus metienus no spēles.

Latvijas izlase pamanījās panākt arī astoņu punktu pārsvaru, bet pēc diviem soda metieniem pirmās ceturtdaļas izskaņā Francija tomēr pietuvojās līdz 21:25.

Otrās ceturtdaļas ievadā Francija lika pretiniekiem daudz biežāk kļūdīties un pārņēma vadību ar 27:26, tomēr Latvija neļāva pretiniekiem iegūt un iniciatīvu, četriem dažādiem spēlētājiem gūstot grozus, atkal izvirzījās priekšā ar 34:29. Francija tobrīd nebija iemetusi nevienu tālmetienu, bet tās lielākā zvaigzne Tonijs Pārkers bija aizmetis garām visus četrus metienus no spēles.

Šajā brīdī arī tieši Pārkers uzsāka mača lūzumu. Viņa pirmie divi precīzie metieni ļāva Francijai pietuvoties līdz 35:36, bet brīdi vēlāk viņš arī iemeta tālmetienu un panāca jau 38:36 laukuma saimnieku labā. Metienu sēriju Pārkers noslēdza arī ar ceturto precīzo raidījumu, bet puslaika pēdējais metiens viņam nebija precīzs un pēc 20 spēlētām minūtēm Latvija jau zaudēja ar 38:40.

Trešajā ceturtdaļā Francijas izlase turpināja izrāvienu. Tā sacensības atsāka ar septiņiem punktiem pēc kārtas, bet pēc Pārkera un Rūdija Gobēra “alley-oop” epizodes tika panākts arī desmit punktu pārsvars – 50:40. Turpinājumā ritēja ātrs basketbols, bet abas komandas daudz kļūdījās un pirmajās astoņās minūtēs Latvija bija iemetusi tikai vienu no 13 metieniem no spēles.

Kopā trešajā ceturtdaļā Latvijas izlase iemeta tikai septiņus punktus un Francija palielināja savu pārsvaru līdz 11 punktiem.

Arī ceturtajā ceturtdaļā Latvijas izlase spēlēja ļoti mazrezultatīvi un tikai ceturtās minūtes izskaņā iemeta savu otro metienu, bet Francija šajā laikā turpināja nostiprināt pārsvaru. Mača pēdējās minūtēs Latvijas izlase bija daudz trāpīgāka, pēc Jāņa Timmas un Jāņa Strēlnieka tālmetieniem pietuvojoties līdz 64:75, tomēr atlicis spēlēt bija vairs tikai pusotru minūti un izglābties neizdevās.

Kā zināms, Latvijas izlase Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālu bija sasniegusi otro reizi kopš neatkarības atgūšanas – 2001.gadā ar 78:114 tika kapitulēts Dienvidslāvijai.

Francija pusfinālā tiksies ar Spāniju, kas savā ceturtdaļfinālā ar 73:71 (14:14, 25:18, 16:25, 18:14) apspēlēja Grieķiju.

Nākamajos divos ceturtdaļfinālos trešdien Serbija tiksies ar Čehiju, bet Itālija spēlēs ar Lietuvu.

Ceturtdaļfinālu maču zaudētāji aizvadīs pusfinālu par 5.-8.vietu, bet pēc tam šo maču zaudētāji spēlē par septīto vietu sadalīs pēdējo ceļazīmi uz Riodežaneiro olimpisko kvalifikācijas turnīru. Savukārt olimpiskajām spēlēm automātiski kvalificēsies abas sacensību finālistes.