Latvijas basketbola izlase Eiropas čempionātu sāk ar uzvaru 0

Latvijas vīriešu basketbola izlase Slovēnijā notiekošā Eiropas čempionāta finālturnīra pirmā posma pirmajā spēlē trešdien ar rezultātu 86:75 (20:20, 23:13, 19:24, 24:18) uzvarēja Bosniju un Hercegovinu.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 30

Latvijas izlase Eiropas čempionātu finālturnīros pie uzvaras tikusi pēc ilgāka pārtraukuma, jo pirms diviem gadiem tā piedzīvoja zaudējumus visās piecās cīņās.

Ar 24 punktiem Latvijas izlases rindās izcēlās Rolands Freimanis, kurš 20 no tiem guva jau pirmajā puslaikā, Rihards Kuksiks tika pie 13 punktiem, bet Kristapa Janičenoka kontā 12 punkti.

Tikmēr bosniešu labā 19 punktus guva Nihads Dedovičs, bet 18 punktus iekrāja Mirza Teletovičs.

Spēles pirmie uzbrukumi abu komandu izpildījumā bija haotiski, tomēr ar Meiera un Janičenoka pūlēm cīņas ievadā Latvijas izlase panāca pārsvaru ar 5:3. Pirmajās minūtēs abos laukuma galos īpaši aktīvs bija Meiers, bet Janičenoks ar savu otro precīzo tālmetienu pēc četrām nospēlētām minūtēm ļāva latviešiem atrasties vadībā ar 10:7. Ceturtdaļas turpinājumā veiksmīgi turpināja darboties Janičenoks, kā arī K.Bērziņu nomainījušais Freimanis, kamēr bosnieši centās uzspiest ātru spēli un zibenīgu pāreju no aizsardzības uzbrukumā, kas gādāja par daudziem neprecīziem metieniem abu komandu izpildījumā. Divas minūtes pirms ceturtdaļas beigām Latvijas izlase atradās vadībā ar 16:15, tomēr komanda jau ilgāku laiku bija palikusi bez gūtiem punktiem. Klusuma brīdi ar precīzu tālmetienu pārtrauca Freimanis, bet ceturtdaļu komandas noslēdza pie neizšķirta rezultāta 20:20.

Otro ceturtdaļu Latvijas izlase sāka ar sešiem pēc kārtas gūtiem punktiem, turklāt pirmajās četrās minūtēs ļāva bosniešiem gūt tikai vienu punktu. Uz brīdi latvieši pabija vadībā ar septiņiem punktiem, bet ar īpaši sekmīgu sniegumu laukumā izcēlās Freimanis. Ceturtdaļas pašā vidū Latvijas izlase atradās līderos ar 30:25, turpinot spēlēt ar iniciatīvu savā pusē un neļaujot Bosnijas un Hercegovinas izlasei līdzsvarot cīņu. Pateicoties veiksmīgai spēlētāju rotācijai, Latvijas izlase spēja diktēt cīņas ritmu un veidot sagatavotus uzbrukumus uz groza apakšu, kas divas minūtes pirms puslaika beigām ļāva atrasties vadībā ar 35:31. Pēdējās minūtēs bosnieši pieļāva vairākas kļūdas uzbrukumā, kamēr Latvijas izlase, pateicoties teicamam Freimaņa sniegumam, pārsvaru palielināja un atpūtā devās ar desmit punktu handikapu – 43:33.

Cīņas trešo ceturtdaļu ar četriem gūtiem punktiem sāka Bosnijas un Hercegovinas izlase, kas ieguva iniciatīvu un trīs ar pusi minūšu laikā pietuvojās līdz trīs punktu atstatumam. Tomēr Latvijas izlase spēja pielāgoties ātrajam cīņas ritējumam un liedza pretiniekiem rezultātu izlīdzināt, saglabājot vadību un atjaunojot septiņu punktu pārsvaru. Pēc izcili veiksmīgā pirmā puslaika laukumā sekmīgi turpināja darboties Freimanis, kurš trīs ar pusi minūtes pirms ceturtdaļas beigām panāca 58:51 Latvijas vienības labā. Bosniešiem bija labas izdevības ātri pietuvoties līdz viena punkta atstatumam, tomēr ātriem uzbrukumiem bagātā cīņā pārsvars palika Latvijas izlases pusē. Divi sarežģīti metieni padevās Kuksikam, bet ceturtdaļu latvieši noslēdza ar piecu punktu pārsvaru – 62:57.

Noslēdzošās ceturtdaļas ievadā Bosnijas un Hercegovinas izlase uz īstu brīdi pietuvojās līdz četru punktu atstatumam, taču tad Latvijas izlase prata gūt septiņus punktus pēc kārtas un panākt 13 punktu pārsvaru (74:61). Pretinieki lūkoja cīņas gaitu lauzt ar agresīviem caurgājieniem, taču uzbrukumu nobeigumā bosnieši lielākoties bija neprecīzi, kamēr Latvijas izlase darbojās ļoti pacietīgi un pārsvarā izmantoja lielāko daļu uzbrukumam atvēlētā laika. Veiksmīgi uzbrukumā darbojās Kuksiks, bet divas minūtes pirms cīņas beigām Latvijas izlasei bija 12 punktu pārsvars (84:72). Laukumu piektās piezīmes dēļ bija spiests pamest K.Bērziņš, bet bosnieši tika līdz deviņu punktu atstatumam un uzbrukuma tiesībām minūti un 15 sekundes pirms mača beigām, tomēr nespēja niecīgo iespēju atspēlēties izmantot.

Jāizceļ, ka Latvijas izlase bosniešus oficiālās spēlēs līdz šim bija uzvarējusi tikai vienu reizi, to paveicot šī turnīra atlases cikla ietvaros.

Turpinājumā B apakšgrupas mačos Latvijas valstsvienība ceturtdien spēkosies ar Melnkalni. Piektdienas vakarā Latvijai būs principiālā duelī jācīnās ar Lietuvu, bet nākamajā dienā paredzēta brīvdiena. Duelis pret Serbiju gaidāms svētdien, bet noslēdzošā apakšgrupas cīņa paredzēta pirmdienas pēcpusdienā pret Maķedoniju.