Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības atklātais treniņš “Elektrum” Olimpiskajā centrā. Foto – LETA

Latvijas basketbola izlase galotnē pieveic Somiju 0

Latvijas vīriešu basketbola izlase, gatavojoties Eiropas čempionātam, sestdien Tamperē savā pirmajā oficiālajā pārbaudes spēlē ar 85:81 (24:16, 16:13, 19:26, 26:26) uzvarēja mājinieci Somiju.

VIDEO. “Ja es, uz veikalu braucot, iekāpju Teslā, nevis “zaporožecā”…” Daugaviņš izsakās par Kariņa skandālu 11

Latvijas izlases sastāvā rezultatīvākie ar 16 punktiem bija Aigars Šķēle un Žanis Peiners, bet 12 punktus pievienoja Ojārs Siliņš.

Šī mača rezultātu ar precīzu divpunktu metienu atklāja Šķēle, turklāt neilgi pēc tam trīspunktnieku iemeta pieredzējušais Kristaps Janičenoks. Spēles turpinājumā Latvijas valstsvienība turējās pāris punktu vadībā, bet pirmā ceturkšņa beigās izdevās veikt nelielu izrāvienu un pārtraukumā doties ar astoņu punktu vadību (24:16).

Arī pirmā puslaika turpinājumā Latvijas valstsvienībai piederēja neliela iniciatīva, kas pēc Rolanda Šmita diviem punktiem ļāva izvirzīties vadībā ar 31:18. Turpmākajās minūtēs viesi no Latvijas turējās aptuveni desmit punktu vadībā, bet pirmo puslaiku noslēdza ar 11 punktu pārsvaru (40:29).

Trešajā ceturtdaļā Somija gan atjaunoja intrigu par uzvaru šajā mačā, jo tās beigās pēc neliela izrāviena Latvijas pārsvars bija tikai četri punkti (59:55). Tiesa, noslēdzošo ceturksni Latvijas izlase sāka ar Artūra Ausēja trīspunktnieku un Mārtiņa Meiera divpunktnieku, kas atkal ļāva iegūt solīdu pārsvaru.

Pēdējā minūtē somi gan centās atjaunot intrigu, 13 sekundes pirms pamatlaika beigām pietuvojoties līdz 78:82. Pēc tam vienu soda metienu iemeta Siliņš, bet atbildes uzbrukumā mājinieki realizēja divus punktus ar sodu, panākot vairs tikai 81:83. Tobrīd līdz mača beigām bija atlikušas četras sekundes un noteikumi tika pārkāpti pret Janičenoku. Pieredzējušais basketbolists iemeta abus soda metienus, bet pēc tam somiem neko vairs neizdevās paveikt.