fibaeurope.com

Latvijas basketbola izlase līdz ar beigu signālu zaudē Gruzijā 0

Latvijas vīriešu basketbola izlase 2013.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra trešajā spēlē piektdien ar rezultātu 76:79 (20:21, 16:20, 17:23, 23:15) dramatiskā cīņā izbraukumā piekāpās Gruzijas valstsvienībai.

Notriektā tautumeita 6

Divas minūtes pirms pamatlaika beigām Latvijai bija desmit punktu deficīts, tomēr tika panākts izlīdzinājums 76:76, bet uzvaru gruzīniem ar realizētu tālmetienu pēdējā sekundē panāca Džeikobs Palens.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 22 gūtajiem punktiem bijis Jānis Strēlnieks, ar 14 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām izcēlās Kaspars Bērziņš, bet Daira Bertāna rēķinā bija 13 punkti.

Savukārt Gruzijai ar 19 punktiem izcēlās Manučara Markoišvili, kurš pagājušajā sezonā Itālijas komandas Kantu “Bennet” sastāvā reizi kļuva par ULEB Eirolīgas kārtas vērtīgāko spēlētāju, bet 18 punktus guva ikdienā Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) spēlējošais Zaza Pačulija.

Spēle iesākās līdzīgā cīņā, bet pirmās ceturtdaļas vidū Gruzijai izdevās vairāki veiksmīgi uzbrukumi pēc kārtas, panākot 18:12. Tomēr Latvijas izlase ātri vien samazināja pretinieku pārsvaru un pēdējā minūtē pēc Riharda Kuksika tālmetiena panāca neizšķirtu 20:20, bet pēc pirmās ceturtdaļas latvieši zaudēja ar 20:21. Jāpiebilst, ka pirmajā desmitminūtē vien Latvijas izlase pieļāva astoņas kļūdas.

Otrā ceturtdaļa turpinājās skaistā un līdzīgā cīņā, nevienai no komandām nespējot iegūt pārsvaru. Puslaika pēdējās trijās minūtēs Latvijas izlase palika bez gūtiem punktiem, un Gruzijai izdevās panākt 41:36, kāds arī bija rezultāts pēc pirmās spēles puses. Pirmajā puslaikā Latvijas izlase izpildīja 16 tālmetienus, realizējot piecus.

Trešajā ceturtdaļā Latvijas izlase atkal gandrīz četras minūtes nespēja gūt punktus, zaudējot septiņus punktus pēc kārtas un nokļūstot zaudētājos ar 42:50, turklāt mājiniekiem ļoti veiksmīgi spēlēja Markoišvili un pēc viņa kārtējā tālmetiena Latvijai otro reizi mačā bija desmit punktu deficīts 46:56.

Turpinājumā Latvijas izlase ilgu laiku nespēja pietuvoties pretiniekiem. Pēc trešās ceturtdaļas latvieši atradās zaudētājos ar 53:64, bet ceturtajā ceturtdaļā ilgstoši nevarēja pietuvoties tuvāk par astoņiem punktiem. Divas minūtes pirms pamatlaika beigām pēc veiksmīgas darbības aizsardzībā un sekojoša Jāņa Strēlnieka tālmetiena Latvijas izlase pietuvojās līdz 69:76, bet vēl pēc brīža ar sekmīgu darbību aizsardzībā starpību samazināja vēl par diviem punktiem.

Turpinājumā Latvijas izlase salauza pretiniekus, un pēdējās minūtes sākumā pēc Strēlnieka trim punktiem ar sodu rezultāts kļuva neizšķirts 76:76. Turpinājumā latvieši divreiz ļoti veiksmīgi nospēlēja aizsardzībā, gruzīniem nemaz netiekot līdz metienam. 7,6 sekundes pirms pamatlaika beigām Mareks Mejeris izpildīja divus soda metienus, bet nerealizēja nevienu no tiem, savukārt sekojošajā uzbrukumā Palens panāca dramatisku uzvaru savai komandai.

Līdz ar to grupas kopvērtējumā šobrīd trīs uzvaras trijās spēlēs ir Gruzijai, Bosnijas un Hercegovinas izlases kontā ir trīs panākumi četros mačos, Latvija un Rumānija izcīnījusi pa vienai uzvarai trijās cīņās, bet Nīderlandes rēķinā ir trīs neveiksmes.

Pirmā apļa pēdējā cīņā Latvija pirmdien savā laukumā uzņems Rumānijas basketbolistus.