Latvijas basketbola izlase sīvā pārbaudes spēlē zaudē Gruzijas valstsvienībai 0

Latvijas basketbola izlase, gatavojoties Eiropas čempionātam, piektdien Klaipēdā pārbaudes turnīra spēlē sīvā cīņā ar 69:73 (17:15, 22:18, 13:22, 17:18) zaudēja Gruzijas izlasei.

NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55

Ainara Bagatska trenētā komanda pēc pirmā puslaika bija vadībā ar 39:33, tomēr pēc tam sekoja neveiksmīga trešā ceturtdaļa, kurā gruzīni pārņēma iniciatīvu, pēc tam sīvā cīņā nosargājot pārsvaru.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākais ar 23 punktiem bija Dairis Bertāns, kurš izcīnīja arī sešas atlēkušās bumbas un izdarīja piecas rezultatīvas piespēles. Tikmēr Kristaps Janičenoks sameta 11, bet Mārtiņš Meiers astoņus punktus.

Tikmēr Gruzijai ar 20 punktiem izcēlās Giorgi Šermadini, kurš izcīnīja arī 13 atlēkušās bumbas, bet 14 punktus pievienoja Tornike Šengelija.

Spēle bija ļoti līdzīga, pirmajā puslaikā nedaudz labākiem esot latviešiem. Otrās ceturtdaļas vidū Latvija bija vadībā ar 33:21, bet pēc puslaika saglabāja sešu punktu pārsvaru. Tomēr pēc atpūtas gruzīni spēja veikt deviņu punktu izrāvienu, no 35:41 panākot 44:41 savā labā. Latvija pēc tam gan vēl spēja panākt izlīdzinājumu 44:44, taču turpinājumā Gruzija ilgu laiku bija pāris punktu vadībā.

Pēdējās ceturtdaļas sākumā Dairis Bertāns ar diviem precīziem tālmetieniem panāca Latvijai viena punkta pārsvaru 59:58, tomēr pēc tam vadību atguva pretinieki, to saspringtā galotnē nosargājot. Pirms pēdējās minūtes Latvija zaudēja ar 66:68, savukārt sešas sekundes pirms pamatlaika beigām, kad latviešiem bija trīs punktu deficīts (68:71), Dairis Bertāns ieguva iespēju izpildīt trīs soda metienus. Tomēr pirmais lidoja secen grozam, nākamie divi bija precīzi, bet beigās, cenšoties izglābties, tika pārkāpti noteikumi, taču Šengelija no soda metienu līnijas bija precīzs, nodrošinot savai komandai uzvaru.

Pēc piedzīvotā zaudējuma Latvijas izlase sestdien pārbaudes turnīra spēlē par trešo vietu tiksies ar Lietuvas un Polijas dueļa zaudētājiem.

Gruzijas izlasei šajā pārbaudes turnīrā vēl nevar palīdzēt Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) basketbolists Zaza Pačulija, kurš šogad ar Goldensteitas “Warriors” komandu kļuva par līgas čempionu. Tāpat Gruzijas izlasē nav Grieķijas klubā Saloniku “Aris” sezonu aizvadījušais Viktors Sanikidze, kurš guvis traumu, tāpēc nepiedalīsies arī Eiropas čempionātā.

Gruzijas izlase līdz šim bija aizvadījusi divas pārbaudes spēles, vispirms ar 97:86 uzvarot Krievijas studentu izlasi, bet tad ar 77:87 zaudējot Austrijas valstsvienībai.

Latvijas basketbola izlase gatavošanos Eiropas čempionātam turpina 16 spēlētāju sastāvā, bet uz turnīru Klaipēdā devušies 12 basketbolisti. Šonedēļ treniņos iesaistījās brāļi Dairis un Dāvis Bertāni, Jānis Strēlnieks un Jānis Timma. No viņiem uz Klaipēdu devušies Dairis Bertāns un Timma, bet Strēlnieks, Dāvis Bertāns un Ojārs Siliņš dažādu iemeslu dēļ nepiedalīsies turnīrā. Ierindā atgriezies izlases kapteinis Jānis Blūms, bet Kristaps Porziņģis šobrīd atrodas NBA misijā Dienvidāfrikā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka aizvadītās nedēļas nogalē Latvijas izlases basketbolisti aizvadīja pirmās pārbaudes spēles, viesos uzvarot Somijas izlasi. Latvieši bija pārāki treniņspēlē un uzvarēja ar 85:81 arī oficiālajā mačā.

Veiksmīgo pārbaudes spēļu cikla sākumu aizēnoja Jāņa Bērziņa trauma, kuram būs nepieciešama operācija, tāpēc izlasei viņš Eiropas čempionāta finālturnīrā palīdzēt nevarēs. Tāpat pagājušajā nedēļā savainojuma dēļ vasara izlasē noslēdzās Klāvam Čavaram.

Mačos ar Somijas izlasi valstsvienības rindās debitēja Iļja Gromovs un Artūrs Ausējs, kuri arī devušies uz Klaipēdu.

Latvijas izlase pirms Eiropas čempionāta aizvadīs deviņas pārbaudes spēles. Pēc spēlēm Klaipēdā nākamais pārbaudes mačs latviešiem būs savā laukumā, 11.augustā jeb nepilnu mēnesi pēc treniņnometnes sākuma tiekoties ar Poliju.

Tikmēr 18.-20.augustā pārbaudes turnīrs jau būs Rīgā, kurā piedalīsies Latvija, Lietuva un Rumānija, savā starpā aizvadot viena apļa sacensības. Tas nozīmē, ka sagatavošanās cikla ietvaros Latvija ar lietuviešiem varētu tikties pat divas reizes.

Savukārt pārbaudes spēļu ciklu Latvija noslēgs 24. un 25.augustā, kad Rīgā tiks aizvadītas divas cīņas ar nu jau principiālo pretinieci Čehiju.

Eiropas čempionāts notiks no 31.augusta līdz 17.septembrim un Latvijas izlase apakšgrupu turnīru aizvadīs Stambulā, spēlējot D apakšgrupā kopā ar Riodežaneiro olimpisko spēļu sudraba medaļnieci Serbiju, mājinieci Turciju, Krieviju, Beļģiju un Lielbritāniju.

Vēl Eiropas meistarsacīkstēs A apakšgrupā spēlēs Somija, Islande, Francija, Grieķija, Polija un Slovēnija, B grupā spēkosies Izraēla, Lietuva, Itālija, Gruzija, Vācija un Ukraina, savukārt C grupā spēlēs Rumānija, Ungārija, Spānija, Čehija, Horvātija un Melnkalne.

No katras grupas izslēgšanas turnīram kvalificēsies četras labākās komandas, un “play-off” cīņas no astotdaļfināla fāzes risināsies Stambulā.

Latvijas izlase 2017.gadā Eiropas meistarsacīkšu finālturnīrā piedalīsies 11.reizi pēc neatkarības atgūšanas. Pērn Latvijas izlase Eiropas meistarsacīkstes noslēdza astotajā vietā, ceturtdaļfinālu sasniedzot pirmoreiz kopš 2001.gada, kad sacensības notika tieši Stambulā, kur arī šogad notiks izšķirošie mači.

Pēc 2001.gada Latvija piecos Eiropas čempionātos nespēja izkļūt no apakšgrupas, bet šī melnā sērija tika pārtraukta 2013.gadā Slovēnijā, kad Latvija palika vien uzvaras attālumā no ceturtdaļfināla sasniegšanas. Savukārt 2015.gada Eiropas čempionātā, kas daļēji notika arī Latvijā, labāko astotniekā izdevās iekļūt.