Latvijas basketbolistes dramatiskā cīņā zaudē Senegālai 0

Latvijas sieviešu basketbola izlase svētdien Tenerifē svarīgā Pasaules kausa izcīņas spēlē ar 69:70 (19:15, 10:13, 23:22, 17:20) zaudēja Senegālai, līdz minimumam samazinot izredzes iekļūt turnīra izslēgšanas cīņās.

“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 53
Cik bieži drīkst veikt rentgenu? Noskaidrojam! 17

Latvijas izlase līdz ar to zaudējusi abos turnīra mačos pret Ķīnu un Senegālu, bet otrdien tā apakšgrupu turnīru noslēgs ar cīņu pret spēcīgo ASV. Tikai uzvara ļaus komandai saglabāt izredzes kvalificēties izslēgšanas sacensībām.

Līdz ar to D apakšgrupā amerikānietēm un ķīnietēm ir pa vienai uzvarai vienā spēlē, bet Senegālai ir viens panākums divās cīņās, kamēr Latvija zaudējusi abus mačus. Grupas uzvarētāja uzreiz kvalificēsies ceturtdaļfinālam, otrās un trešās vietas ieguvējas spēlēs astotdaļfinālā, bet ceturtās vietas ieguvējām turnīrs būs beidzies.

Svētdienas spēlē Latvijas izlases sastāvā ar 14 punktiem rezultatīvākā bija Kristīne Vītola, kamēr 13 punktus iemeta Elīna Dikeulaka. Savukārt pa 12 punktiem sameta Kitija Laksa un Anete Šteinberga, kurai arī 15 atlēkušās bumbas.

Savukārt Senegālas rindās 19 punktus iemeta Astū Traore.

Latvijas basketbolistēm šis mačs sāks neveiksmīgi, jo viņas pirmās pusotras minūtes laikā zaudēja sešus punktus pēc kārtas, nonākot iedzinējos ar 0:6. Tas izlases galvenajam trenerim Mārtiņam Zībartam lika ņemt minūtes pārtraukumu, kurā viņš centās sapurināt komandu un aicināja to spēlēt agresīvāk. Šāda trenera rīcība nāca par labu, jo turpinājumā Latvijas valstsvienība atbildēja ar 14:5 izrāvienu un pārņēma vadību – pa šo laiku ar diviem tālmetieniem pēc kārtas izcēlās Dikeulaka.

Latvijas izlasei pamazām izdevās pārņemt iniciatīvu, kas pēc pirmajām desmit spēlētām minūtēm ļāva atrasties vadībā ar 19:15.

Otrā ceturkšņa sākumā Vītola pārsvaru palielināja vēl par diviem punktiem, turklāt, pateicoties veiksmīgai Latvijas aizsardzībai, senegālietēm ļoti grūti klājās ar punktu gūšanu. Tiesa, pēc tam dažu minūšu “sausuma” periods iestājās jau Latvijai, pie tam senegālietes uzlauza pretinieču aizsardzību un izvirzījās vadībā ar 22:21. Turpinājumā vadībā bija te viena, te otra komanda, bet nepilnas divas minūtes līdz lielajam pārtraukumam pirmo tālmetienu mačā realizēja Kitija Laksa, savukārt pirmo puslaiku Latvija noslēdza ar minimālu vadību 29:28.

Otro puslaiku Latvijas komanda neiesāka sekmīgi, jo tai pirmajos uzbrukumos nekādi neizdevās iekarot pretinieču grozu, turklāt Senegāla pārņēma vadību un ieguva četru punktu pārsvaru (33:29). Latvietes gan atspēlējās, jo sekmīgi uzbrukumā darbojās Anete Šteinberga, izceļoties divos uzbrukumos pēc kārtas, bet pēc vēl viena Laksas tālmetiena 24.minūtē izdevās panākt jau vadību – 36:35.

Trešās ceturtdaļas turpinājumā vadībā mainījās ļoti regulāri, nevienai no komandām neiegūstot solīdu pārsvaru, tomēr priekšpēdējā ceturkšņa minūtē Latvija guva piecus punktus pēc kārtas, kas ļāva panākt 52:47. Noslēdzošās desmit minūtes Latvija gan sāka ar divu punktu vadību, bet beidzamā ceturkšņa sākumā senegālietes jau panāca neizšķirtu (52:52).

Pēc tam ar trejačiem jau atbildēja Dikeulaka un Laksa, kas Latvijas basketbolistēm ļāva iegūt sešu punktu pārsvaru, tomēr tad atkal komandas sniegumā iestājās kritums, jo uzbrukumā neizdevās izmantot savas iespējas, kamēr Senegālas izlase to paveica, panākot 62:58. Iniciatīva ceturtajā ceturtdaļā bija pārgājusi senegāliešu pusē, viņām 27.minūtē panākot jau sešu punktu vadību (66:60).

Turpinājumā Latvijas izlase gan spēlēja ļoti pašaizliedzīgi, it sevišķi aizsardzībā, un atspēlēja četrus punktus pēc kārtas, bet 51,5 sekundes pirms pamatlaika beigām ļoti svarīgu tālmetienu iemeta Laksa, izvirzot komandu vadībā ar (67:66). Pēdējā minūtē laukumā bija vērojama ļoti spraiga divcīņa, jo pretinieces pēc tam atkal atguva vadību, bet Aija Brumermane 27 sekundes pirms beigām atkal priekšā izvirzīja Latviju.

Savukārt 12 sekundes pirms beigām senegālietes atkal guva divus punktus un kārtējo reizi veica vadības maiņu šajā spēlē (70:69). Zībarts ņēma minūtes pārtraukumu, bet Dikeulakas pēdējo sekunžu tālmetiens nebija precīzs, Latvijas komandai piedzīvojot sāpīgu zaudējumu.

Abas komandas turnīru sestdien sāka ar zaudējumiem. Latvija ļoti sīvā mačā ar 61:64 zaudēja Ķīnai, kamēr Senegāla ar 67:87 piekāpās turnīra favorītei ASV.

Latvijas izlasei šī ir debija Pasaules kausa izcīņā, bet Āfrikas vicečempione Senegāla šajā turnīrā piedalās astoto reizi, bet nekad nav tikusi augstāk par 12.pozīciju.

Pasaules kausa uzvarētāja izcīnīs ceļazīmi uz 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm.