×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
23. jūnijs, 2014
Drukāt

Latvija sesto reizi pēc kārtas spēlēs EČ finālturnīrā

foto: LETAfoto: LETA

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība sesto reizi pēc kārtas spēlēs Eiropas čempionāta finālturnīrā, ceļazīmi uz to oficiāli nopelnot pēc pārliecinošas 82:60 uzvaras savā laukumā pār Igauniju.

Latvijas izlase kvalifikācijas turnīram izskrējusi cauri vienā elpas vilcienā – piecas uzvaras piecās spēlēs. Tik pārliecinoši, ka pēdējai spēlei 25. jūnijā Sicīlijas salas pilsētā Ragusā pret Itāliju vairs nebūs sportiska nozīme. Eiropas čempionāta finālturnīrs nākamgad notiks Rumānijā un Ungārijā.

“Mums joprojām viss ir kā amerikāņu kalniņus, tomēr komanda ir uz pareizā ceļa,” prieku par piecām uzvarām pauda valstsvienības galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš. Arī pret igaunietēm neiztika bez sieviešu basketbolam raksturīgiem kritumiem spēles gaitā un tā kārtīgi igaunietes tika sagrautas tikai otrajā puslaikā. Te gan nav vērts sevi mānīt – arī pirmā puslaika neizteiksmīgo beigu akordu brīžos (astoņi pēc kārtas zaudēti punkti) ne brīdi neatstāja pārliecība, ka šo spēli uzvarēs Latvijas izlase. Ar savu pārliecību, gribasspēku, meistarību un visas komandas spēli.

“Punktus guva visas 12 meitenes, kas norāda uz mūsu līdzvērtīgo sastāvu. Bija līderes, bet uzvarējām ar komandas raksturu un aizsardzību. Atkal spēles likteni izšķīrām otrajā puslaikā, kad izpaudās plašākas sastāva variācijas iespējas,” atzina Zvirgzdiņš. Arī šajā spēlē Latvijas izlase prasmīgi un agresīvi aizsargāja savu grozu, agresivitāte ļāva pārtvert 12 bumbas un tikt pie vairākiem viegliem punktiem ātrajos uzbrukumos, to visu papildināja vēlreiz uzvarētā ciņa zem groziem. Šajā kvalifikācijas ciklā Latvijas izlase starp visu grupu komandām ir izcīnījusi visvairāk (vidēji 44,6) bumbas spēlē, iemesto un zaudēto punktu ailēs ir labāko sešniekā, rezultatīvās piespēlēs – trešās. Treneris Zvirgzdiņš, priecājoties par visas komandas darbu, izteica cerību, ka gada laikā parādīsies vairāk meitenes ar līderes dotībām. Šovasar līdzjutējiem tika atrādīta simpātiska komanda, kura savu rezultātu sasniedza ar aizsardzības darba kvalitāti. Nenoniecinot sasniegto, šoreiz gan atļaušos piebilst, ka Latvijas valstsvienībai veiksmīga bija arī kvalifikācijas turnīra grupu izloze.

Pēdējā spēlē 25. jūnijā Ragusā pret Itāliju komandas jaunajam modelim būs iespēja iegūt labu pieredzi pret pērnā Eiropas čempionāta astoto labāko komandu izbraukuma spēlē, kurā mājiniecēm uzvara nepieciešama par katru cenu. Latvietes gan nebrauc to dāvināt vai pārdot, bet gan izcīnīt pašas.

 

EIROPAS ČEMPIONĀTA KVALIFIKĀCIJAS TURNĪRS

C grupa

Latvija – Igaunija 82:60 (20:16, 35:31, 60:47). Putniņa 16, Babkina 15, Meļņika 14, Šteinberga 9, Krastiņa 7, B. Eglīte, Priede, Kūlīte pa 4, Z. Eglīte, Krēsliņa pa 3, Laksa 2, Vītola 1; Rebane 17, Andersone 9, Pū 7.

Itālija – Portugāle 65:52 (24:25).

Tabulā: 1. Latvija 5-0 (359:291), 2. Itālija 3-2 (294:279), 3. Portugāle 1-4 (282:317), 4. Igaunija 1-4 (286:334).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+