Sports
Basketbols

Latvijas basketbolistes uzzina pretinieces EČ kvalifikācijas turnīrā0


Latvijas sieviešu basketbola izlase.
Latvijas sieviešu basketbola izlase.
Foto: Ieva Makare/LETA

Latvijas sieviešu basketbola izlase pēc pirmdien notikušās izlozes 2021.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram noskaidroja, ka tās pretinieces priekšsacīkstēs būs Horvātijas, Vācijas un Ziemeļmaķedonijas izlases.

Pirmdien Minhenē notika 2021.gada Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijas turnīra grupu izloze sieviešu izlasēm. Finālturnīra saimniecēm Spānijai un Francijai vieta Eiropas 16 labāko komandu skaitā jau bija nodrošināta, un viņas atlases turnīrā nepiedalījās.

Latvija kopā ar Serbiju, Lielbritāniju, Beļģiju, Zviedriju, Ungāriju, Krieviju, Itāliju un Slovēniju bija izsēta 1.grupā, līdz ar to šīs izlases nevarēja tikt ielozētas vienā grupā ar latvietēm. 2.grupā bija izsēta Melnkalne, Baltkrievija, Turcija, Čehija, Ukraina, Grieķija, Bosnija un Hercegovina, Slovākija un Horvātija, 3.grupā – Lietuva, Polija, Izraēla, Rumānija, Vācija, Nīderlande, Portugāle, Islande un Šveice, bet 4.grupā – Igaunija, Bulgārija, Somija, Ziemeļmaķedonija, Albānija un Dānija.

Kvalifikācijas turnīrā deviņās grupās bija jāsalozē 33 valstsvienības, veidojot sešas grupas pa četrām komandām un trīs – pa trijām komandām. Finālturnīram kvalificēsies grupu uzvarētājas, kā arī labākās piecas no deviņām otro vietu ieguvējām. Otro vietu vērtēšanā netiks ņemti vērā rezultāti ar grupā ceturto vietu ieņēmušo komandu.

Izlozē piedalījās arī Latvijas sieviešu izlases ģenerālmenedžere Gunta Baško. Viņa Latviju no pirmā groza izvilka kā pēdējo, vēlāk I grupā pielozējot klāt Horvātiju, Vāciju un Ziemeļmaķedoniju.

Saistītie raksti

A grupā ielozēja Slovēniju, Grieķiju, Islandi un Bulgāriju, B grupā – Zviedriju, Melnkalni un Izraēlu, C grupā – Krieviju, Bosniju un Hercegovinu, Šveici un Igauniju, D grupā – Itāliju, Čehiju, Rumāniju un Dāniju, E grupā – Serbiju, Turciju, Lietuvu un Albāniju, F grupā – Lielbritāniju, Baltkrieviju un Poliju, G grupā – Beļģiju, Ukrainu, Portugāli un Somiju, H grupā – Ungāriju, Slovākiju un Nīderlandi.

Sacensības savā laukumā un viesos norisināsies trijos izlašu spēļu logos – no 2019. gada 10. līdz 18.novembrim, no 2020. gada 8. līdz 16.novembrim un no 2021. gada 31.janvāra līdz 8.februārim.

Latvijas izlases galvenais treneris vēl nav zināms.

Latvijas sieviešu izlase piedalījusies pēdējos astoņos Eiropas čempionāta finālturnīros.

LA.lv
LL
LETA, LA.lv
Sports
Kurzemes derbijā “Ventspils” iedzen vēl vienu naglu “Liepājas” Eirokausu cerību zārkā
19 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
Jonass sava mocīša dzimtenes posmā ieņem ceturto vietu kvalifikācijā
21 stundas
LA
LA.LV
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš sasniedz pusfinālu
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Sports
Izcila nedēļa Majoros – Samoilovs/Šmēdiņš triumfē bez neviena zaudēta seta
30 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Strauji attīstās Ziemassvētku vecīša pilsētas izgaismotājs no Iecavas
18 minūtes
LA
LA.LV
Kultūra
FOTO: Spēcīgām emocijām pildīts izskan Baltijas ceļa 30. gadadienas koncerts Likteņdārzā
4 stundas
ZB
Zigmunds Bekmanis
Laukos
FOTO: Gar Peipusu pa Sīpolu ceļu. Top jauns pārgājienu maršruts no Rīgas līdz Tallinai
3 stundas
DJ
Dace Judina-Nīmane
Kultūra
Vija bija kā lampiņa, uz kuru visi tiecās. Saruna ar Dairu Āboliņu par filmas tapšanu 3
8 stundas