Foto-Juris Kalniņš

Latvijas basketbolisti EČ kvalifikāciju sāk ar uzvaru Zviedrijā 0

Latvijas vīriešu basketbola izlase 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmajā mačā svētdien izbraukumā ar rezultātu 62:50 (21:14, 15:16, 13:10, 13:10) uzvarēja Zviedriju.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas

Kaspars Bērziņš viesu rindās izcēlās ar 14 punktiem, no kuriem otrajā puslaikā gan guva vien divus. Tāpat viņa kontā deviņas atlēkušās bumbas, bet pa 13 punktiem guva Dairis Bertāns un Jānis Blūms.

Latvijas izlase vadībā izvirzījās jau ar pašu spēles sākumu, gūstot tās pirmos trīs punktus. Ceturtdaļas vidū latviešiem izdevās panākt piecu punktu handikapu, bet mazliet vēlāk pārsvars tika palielināts vēl par punktu. Zviedrijas basketbolistiem pietuvoties nekādi neizdevās, kas pirmo ceturtdaļu Latvijas izlasei ļāva noslēgt ar septiņu punktu pārsvaru.

Trīs ar pusi minūtes otrās ceturtdaļas ievadā laukuma saimnieki tika noturēti “uz nulles”, bet Latvijas izlase tikmēr tika pie 16 punktu handikapa (30:14). Uz brīdi viesiem izdevās panākt arī 18 punktu pārsvaru, tomēr Zviedrijas vienība ātri septiņus no tiem atspēlēja, šajā laikā nosargājot savu grozu neskartu. Vēlāk mājinieki vēlreiz guva septiņus punktus pēc kārtas, panākot vairs tikai sešu punktu deficītu. Atpūtā komandas devās pie rezultāta 36:30 par labu Latvijai.

Ar četriem pēc kārtas gūtiem punktiem mājinieki ceturtās ceturtdaļas ievadā pietuvojās līdz divu punktu atstatumam, tomēr pacietīgā cīņā latvieši līdz tās beigām atjaunoja desmit punktu pārsvaru. Zviedrijas basketbolisti vēlreiz spēja mazliet pietuvoties, uz ko Latvijas izlase noslēdzošās ceturtdaļas ievadā atbildēja ar 12 punktu pārsvara atjaunošanu.

Sešas minūtes pirms mača beigām latviešiem izdevās panākt 16 punktu pārsvaru. Pēcāk viesi ilgāku laiku palika bez gūtiem punktiem, taču Zviedrijas vienība savu iespēju neizmantoja, atspēlējot tikai vienu punktu. Maču Latvijas izlase noslēdza ar 12 punktu pārsvaru.

Šajā spēlē laukumā devās visi 12 Latvijas izlases basketbolisti, tomēr Mareks Mejeris, Ronalds Šmits un Aigars Šķēle nospēlēja mazāk par minūti.

Pirmajā mačā Latvijas izlasei nepalīdzēja Ingus Jakovičs, bet neilgi pirms kvalifikācijas cikla sākumā traumas dēļ no kandidātu vidus izkrita uzbrucējs Andrejs Gražulis.