Latvijas basketbolisti nenotur 17 punktu pārsvaru un piekāpjas Grieķijai 1

Latvijas vīriešu basketbola izlase Eiropas čempionāta pusfināla spēlē par 5.-8.vietu ceturtdien nenoturēja 17 punktu pārsvaru un ar rezultātu 90:97 (24:17, 20:20, 17:23, 29:37) ļoti rezultatīvā cīņā Lillē piekāpās Grieķijas valstsvienībai.
Līdz ar to Grieķijas basketbolistiem turnīrs noslēdzies ar piekto vietu, bet Latvija piektdien plkst.19.30 spēlē par septīto vietu sadalīs pēdējo ceļazīmi uz Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikāciju, spēkojoties ar Čehijas un Itālijas dueļa vājāko vienību.
Pirmā puslaika beigās un otrā sākumā Latvija iemeta 24 punktus pēc kārtas, bet nedaudz vēlāk sasniegts lielākais pārsvars duelī (56:39). Tomēr Grieķija tikpat ātri spēja deficītu samazināt un pēdējās minūtēs jau noveda dueli līdz uzvarai.
Latvijas izlasei rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Kristaps Janičenoks, kurš realizēja visus piecus izpildītos tālmetienus, ar 14 punktiem viņam piebalsoja Dairis Bertāns un Mareks Mejeris, bet 13 punktus sameta Mārtiņš Meiers.
Savukārt Grieķijai 20 punktus iemeta Jannis Burusis, 16 punktus guva Vasilis Spanulis, bet pa 15 punktiem – Džanis Antetokoumps un Niks Kalatess.